Новини з 1996 року

Замість Кременчуцького району буде багато маленьких Жевагівськів?

Юлія Билина 27 липня 2016 14:23 856 0

Кар'єри розвалюють Кременчуцький район, обласні чиновники допомагають. Ще одне село намагаються відірвати від району, хоча самі селяни ще не визначилися, чого хочуть.

На сесії Полтавської облради обговорюють перспективний план, в якому село Бондарі Кременчуцького району вже приєднане до селища Нова Галещина Козельщинського району. Хоча самі селяни Бондарів згоди на таке приєднання ще не дали, спроба провести громадські слухання минулого тижня провалилася.

Про те, що на сесії облради ледь не затвердили новий план, у якому вже "відрізали" шматок Кременчуцького району, а саме: Бондарівську сільраду, колегам повідомив на сесії районної ради Валерій Чечель, депутат облради. За словами В.Чечеля, питання вже включено до порядку денного. Просто депутати до нього не дійшли. Але обговорюватимуть його в п'ятницю.

"Ви знали про те, що Бондарі збираються від'єднуватися від Кременчуцького району?" - це питання повисло в повітрі. Ні голова Кременчуцької райради Андрій Дрофа, ні голова райдерждаміністрації Андрій Безкоровайний, виявляється, про наміри перекроювати район, нічого не чули. 

"Та чого ж ви не знали, як в Інтернеті інформація уже півроку?"  - В'ячеслав Бондар, сільський голова Бондарів,  каже: громада поки що не визначилася остаточно, куди їй приєднуватися. Однак пропозицій багато. Одні кличуть до Дмитрівки (і тоді це буде частина міста Горішні Плавні, але то - далеко). Інші гукають до Нової Галещини. Тут відстань між селами усього 2,5 кілометра. Але питання в тому, що на сьогодні бюджет Новогалещинської громади значно менший, ніж Бондарівської.  Тож сільський голова ще й сам думає: чи варто зв'язуватися з реформами. Він каже: проти громади не йтиму. Спроба провести громадські слухання 19 липня не закінчилася нічим. Бо зібралося дуже мало людей. А ті, хто прийшли, висловилися проти будь-яких об'єднань.

Сільський голова пообіцяв найближчим часом провести щось на кшталт плебісциту - виготовити бюлетені й зайти зі скринькою в кожен двір.

Не приховує того, що спроба розділення району пов'язана з тим, що громада Бондарів нещодавно дала згоду на  будівництво Біланівського гірничо-збагачувального комбінату, й Ганна Капустян, депутат райради, що родом із тих міст. На звинувачення в лобіюванні інтересів олігарха Костянтина Жеваго вона відповідає: так сільська громада вирішила.

Депутати Кременчуцької райради прийняли звернення до депутатів Полтавської обласної ради з проханням не допустити розвалу району всупереч волі людей. Вони просять питання затвердження перспективних планів відкласти до моменту, коли громада Бондарів визначиться сама зі своєю долею.

Варто додати, що цього разу на сесії не була присутня сільський голова Білецьківської райради Анна Самолюк. Однак заочно її звинуватили у спробі розвалити район. Мовляв, зі складу Кременчуцького району готові "відпочкуватися" й Білецьківка з усіма прилеглими селами, й Потоки... 

 

Теги: 2865

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись