Новини з 1996 року

Замість доказів - відео з апаратних нарад у мерії. Несправедливий суд у Гадячі над кременчужанами

Валерія Макряшина 28 листопад 2019 17:15 1006 0

У Гадяцькому районному суді продовжується розгляд справи кременчужан, які досі, попри відсутність будь-яких реальних доказів, є головними обвинувачуваними у двох тяжких злочинах — вбивстві колишнього мера Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Олександра Лободенка.  

Наразі у справі радикальних зрушень дуже мало. З року в рік прокуратура Полтавської області, не маючи на руках вагомих доказів, детально описує те, чого не було. Неодноразовий тиск на затриманих, фальсифікації доказів, уже не кажучи про неточності в документах. Було все, й усе це бачать, терплять кременчужани, вина яких у цій кримінальній справі дорівнює нулю. 

Сторона обвинувачення вже не дуже й затушовує припущення, які подає як факти.

Виходить усе досить незграбно. Як у випадку з відео, на якому загиблий мер Кременчука Олег Бабаєв прямо в будівлі міської ради, посеред якоїсь із нарад, поливає брудом телекомпанію та її працівників, які нічого поганого йому не зробили й не думали про це. Вони просто виконували свою роботу - розповідали кременчужанам правду, яка як тоді, так і зараз чомусь і комусь неугодна. 

Саме це відео з назвою "Хамство мера" вчора, 27 листопада, сторона обвинувачення просила залучити до матеріалів справи як доказ. Втім прокурорам відмовили.

Але якщо вже такі відео з Кременчуцької міської ради пропонують долучити до доказів, то сказати тут нічого, крім того, що з 2013 року нічого не змінилося і правди там як не було, так її немає і сьогодні...

А сьогодні, 28 листопада, судді Гадяча, яким уже, напевно, й самим "незатишно" від того, що відбувається в залі, заслуховували прокурорів, які долучали свої матеріали за епізодом убивства ексмера Кременчука Олега Бабаєва. І от що з цього вийшло.

По-перше, дуже сумнівно, що до цих матеріалів не торкалася, як-то кажуть, рука "шулера в міліцейських погонах". Зокрема, адвокати кременчужан переконані, що під час огляду тіла Олега Бабаєва з боку міліціонерів могли відбуватися фальсифікації, адже спочатку ні медиків, ні експертів до нього не підпускали.

Оглядали все тільки міліціонери, які вже потім викликали експертів, хоча все повинно бути навпаки - саме експерти мали першими оглянути тіло. 

Крім того, адвокати зазначили в суді, що з автомобіля зникли фотографії цивільної дружини й згодом слідство почало приховувати взагалі про неї будь-яку інформацію.

Це відбувалося тому, що цивільна дружина підозрювала в причетності до вбивства її чоловіка першого заступника голови Полтавської облради Євгена Холода. Щоб, імовірно, уникнути поганих наслідків, їй довелося відразу перебратися до столиці, а потім і взагалі виїхати за кордон.

Натомість вийшло сьогодні в прокурорів долучити до матеріалів справи фотографії тіла ексмера Бабаєва з моргу. Попри те, що й там, на думку адвокатів, могли бути фальсифікації: 

 

 

Що ми спостерігаємо наразі? Черговий раз під час судового засідання розкривається підтасовування фактів або відверта брехня прокуратури й коли всі судді здебільшого опускають очі вниз, на стіл, інколи дивлячись у вікно з таким виглядом, ніби хочуть розгледіти, що то за пташка на гілці...

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 509 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 767 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 794 0