Новини з 1996 року

Замість безкоштовного проїзду - грошова компенсація. Кабмін ввів монетизацію пільг

Валерія Макряшина 14 березня 2018 15:24 2236 0

Кременчужани не припиняють скаржитися на те, що кожного дня, а особливо вранці в громадському транспорті велика тиснява. Частина пасажирів - це пенсіонери, які їдуть на ринок. Уже скоро всі зможуть зітхнути з полегшенням, адже уряд скасував пільги на проїзд.

Кабінет Міністрів ввів монетизацію пільг на проїзд усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. Таке рішення уряд прийняв на засіданні 14 березня.

Протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою обласні та Київська міська державна адміністрація повинні затвердити розмір щомісячної виплати, яка компенсує вартість проїзду для пільговиків.

Розмір цієї суми визначається шляхом множення середньої вартості проїзду в міському комунальному транспорті на 30 поїздок. Тобто умовно безкоштовно пенсіонери зможуть їздити один раз у 2 дні - за решту їм доведеться платити зі своєї пенсії, розмір якої утричі менший реального прожиткового мінімуму. Людям, які користуються кількома пільгами, будуть виплачувати гроші, виходячи з розміру найбільшої з цих пільг.

Розмір виплат не впливає на призначення всіх видів соціальної допомоги і не враховується при розрахунку загального доходу сім'ї. Для осіб, які мають право на пільги з оплати проїзду на міжміських маршрутах, розмір виплат збільшується на 20%.

Для осіб з інвалідністю 1-ої, 2-ої групи і дітей з інвалідністю, які навчаються у вищих навчальних закладах, закладах загальної середньої та професійної освіти, розмір виплати подвоюється.

Нагадаємо, монетизація пільг - це заміна натуральних пільг грошовою компенсацією. Тобто люди замість безкоштовних послуг отримують гроші, якими розплачуються за отримані послуги.

Як заявив восени міністр соціальної політики України Андрій Рева, нинішня система надання пільг у натуральному вигляді закріплює соціальну нерівність.

"Наприклад, якщо ви живете в Києві, ви щодня можете користуватися чотирма видами транспорту, а якщо живете в селі в Житомирській області, то в кращому випадку один раз або двічі на рік будете користуватися метро", – сказав Рева.

При цьому на сьогоднішній день у країні не встановлені ліміти для пільгового проїзду на транспорті, що стимулює зловживання з боку пасажирів – вони їздять без всяких обмежень, тоді як держава змушена компенсувати вартість проїзду, підкреслив голова Мінсоцполітики.

Нова система, за словами міністра, повинна усунути цей перекіс.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись