Новини з 1996 року

Замість 17 гривень - 881. Депутати взялися за формування правосвідомісті українського суспільства

Валерія Макряшина 13 липня 2018 12:40 1175 0

Не закони в Україні погані, а громадяни, які не бояться їх не виконувати. Формувати правосвідомість українського суспільства пропонується за рахунок збільшення штрафів більш ніж у 50 разів.

Така концепція закладена до вельми простого проекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (№ 8547).

Згідно з цим документом, для визначення грошового стягнення за вчинення адміністративного або кримінального правопорушення має застосовуватися той самий неоподатковуваний мінімум доходів громадян, але в розмірі податкової соціальної пільги.

Для цього достатньо додати відповідне уточнення у п.5 підрозд.1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК. Тобто замість 17 грн. н.м.д.г. становитиме 881 грн. (50% прожиткового мінімуму для працездатної особи). Зростатиме мінімум — збільшуватимуться штрафи.

Автор переконує, що це дозволить судам більш активно застосовувати до злочинців грошові стягнення, а це гуманізує систему покарань. Утім не запропоновано жодних змін до Кодексу про адміністративні  правопорушення. Це означає, що штраф, наприклад, за непристебнутий ремінь безпеки сягне 2643 грн замість нинішніх 51 грн, а перевищення швидкості більш ніж на 20 км/год. обійдеться у 13215 грн.

Дійсно, сума в 17 грн як база, може, й застаріла на 20 років, але ж левова частка санкцій давно враховує символічність цієї величини за рахунок кратності. Запропонований підхід припаде до душі хіба що тим, хто ці стягнення накладатиме або допомагатиме їх уникнути. І нічого не додасть до свідомості громадян, крім обурення тим, що на них держава вчергове намагається заробити.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1697 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2772 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 1684 0