Залізна клітка для собак – символ правосуддя? У Полтавському райсуді розгляд кременчуцької справи

Полтавський районний суд продовжив термін утримання під вартою кременчужан, проти яких уже третій рік поспіль розглядається обвинувачення у вбивстві мера міста Бабаєва.
Утримання під вартою оголошено до 10 лютого 2018 року. Відповідна ухвала оголошена сьогодні, після двох днів нового розгляду, який нині триває вже в четвертому суді області – Полтавському районному.
В яких саме умовах відбувався розгляд "по-новому"? Мова йде про порушення всіх норм та законів і тримання обвинувачених під час розгляду в залізній клітці. Таке вже було в суді Кобеляк – коли захисники обвинувачених говорять про це не раз і не два, але судді їх не чують. Зрозуміло, що в таких умовах нормального й справедливого розгляду судової справи не буває.
Інше, що теж пролунало на засіданні – обвинувачені, зокрема, Олександр Крижановський заявляє про відвід прокурора в цій справі, що, однак, не задоволено.
Які ж можуть бути перспективи розгляду справи, коли підозрювані, провина яких не доведена, сидять у клітці для собак? За цим, жодні аргументи та докази не матимуть ніякого значення, як це вже було під час розгляду справи в Кобеляцькому районному суді.
Як повідомляла раніше «Програма Плюс», 2 вересня 2014 р. міліція повідомила про затримання чотирьох підозрюваних у скоєнні вбивства мера Бабаєва та судді Лободенка. Серед затриманих – керівник кременчуцької телекомпанії «Візит» Олександр Мельник.
Розгляд обвинувачення в суді розпочато в 2015 році. Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року у присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження, і справа була передана для розгляду в Київський райсуд Полтави.
12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави ухвалив рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова в можливій причетності до злочину.
Натомість, Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняття рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.
Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю і з погрозами звільнення з роботи ухвалила й Кременчуцька міська рада.
Результатом адміністративного тиску на суд, окрім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про свій самовідвід.
Натомість, розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт звинувачення проти затриманих до прокуратури на виправлення помилок, а далі теж оголосила про свій самовідвід у новому розгляді.
Після цього, вже в Полтавському обласному апеляційному суді розгляд справи направлено по четвертому колу – До Полтавського районного суду.

Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись