Новини з 1996 року

Закритий Кременчук. Рейтинг прозорості нашого міста поступово падає на дно

Валерія Макряшина 12 лютого 2020 15:20 896 0

У Рейтингу прозорості 100 найбільших міст України 2019 року Кременчук досі "тусується" посередині. 

Експерти склали рейтинг за 86 індикаторами у 14 сферах (освіта, комунальна політика, закупівлі тощо). Кожне місто могло отримати максимум 100 балів, але не кожне отримало.

Так, найбільше балів набрав Покровськ, що на Дніпропетровщині, — 79,1. Зазначимо, що це місто 2017 року пасло задніх на 91 сходинці зі 100. Експерти стверджують, що Покровську вдалося це зробити завдяки створенню розділу "Прозоре місто" на сайті міської ради й оприлюдненню регулятивних документів. 

Під час складання рейтингу експерти брали до уваги фінансову та бюджетну сфери, закупівлі, комунальну політику, освіту, соціальні послуги, інформацію про роботу місцевої влади.

Нашому Кременчуку, попри ті "плюси", які щоразу в зручний момент озвучують на камери КТРК нинішні чиновники, ще дуже й дуже далеко не те що до Покровська, а й до Києва та Черкас. 

 

 

У порівнянні з минулим роком наше місто спустилося в рейтингу на 35 місце із 17-го. Минулого року Кременчук отримав 56,1 бала зі 100 можливих.

 

Наразі ж його відкритість і прозорість оцінили в 52,5 бала, відмітивши, що Кременчук не є тим містом, у якому закупівлі послуг чи обслуговування комунальними підприємствами й чиновниками "чисті" та прозорі.

Упала в рейтингу і житлова політика в Кременчуці, інформованість про роботу органів місцевого самоврядування вже не така висока, як у минулі роки, та й комунальне майно наліво й направо продається і віддається під заставу. Бо в Кременчуці фінанси, як-то кажуть, співають романси й голосно, зазначимо, співають. 

З освітою в місті, якщо порівнювати з ситуацією, яка була в минулі роки, також не все гладко, із соцпослугами й у сфері професійної етики теж проблеми. 

Серед позитивних зрушень у місті - оприлюднення на сайті інформації про бюджет участі (громадський), швидке вирішення питань кадрових, залучення інвестиційних коштів тощо. 

 


Довідково:

Трансперенсі Інтернешнл Україна — акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки та впровадження змін задля зниження рівня корупції.

ТІ Україна започаткувала програму “Transparent cities/Прозорі міста” у 2017 році. Її мета — подолати корупцію на місцевому рівні й запровадити найкращі практики прозорості та підзвітності. 

Команда Трансперенсі Інтернешнл Україна розробила і запровадила Рейтинг прозорості 100 найбільших міст. Експерти щорічно аналізують відкритість міських рад за показниками в 14 сферах. За три роки середній показник прозорості міст підвищився на 53%.

 
 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1685 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 2753 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 1669 0