Новини з 1996 року

Закон про захист боржників від дій колекторів підписано. Що зміниться і чи зміниться взагалі?

Валерія Макряшина 07 квітня 2021 16:35 447 0

Сьогодні, 7 квітня, Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який має захистити боржників під час взаємодії з колекторськими компаніями, які дозволяють собі перегинати палку, виходячи за межі своїх повноважень.

Переслідування, шантаж родичів і терор сусідів та знайомих - це нинішні методи роботи колекторських компаній, з якими боротися вдається не всім громадянам, що потрапили в кредитно-процентні пастки.

Й ось сьогодні, підписом президента, було прийнято законопроєкт, який забороняє те, що багато часу дозволяли собі так звані кридитно-колекторські спілки - погрози, неетичну поведінку, розповсюдження порноколажів, кількагодинний автододзвін, взаємодія з третіми особами без згоди боржника тощо. 

 

 

Вимоги до поведінки колекторів

Згідно з документом, встановлюється захист прав боржників за кредитами. Банки будуть зобов’язані повідомляти позичальників про залучення колекторських компаній, а останні мають дотримуватись правил етичної поведінки.

Закон забороняє колекторам вдаватися до шантажу, погрожувати, вводити в оману про розмір боргу, наслідки невиконання договору, телефонувати вночі та приховувати номер. Без згоди не можна телефонувати більш ніж двічі протягом доби, а також звертатися до родичів чи роботодавця боржника.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що кременчужанам слід врахувати, беручи «швидкий кредит», і як захистити права споживачів?

Гроші, які пахнуть страхом, або Як колектори МФО тероризують кременчужан. Методи впливу

 

Про порушення цих правил можна повідомити банку-позичальнику або Національному банку. За неетичну поведінку колекторську компанію можуть оштрафувати від 51 до 102 тис. грн або навіть виключити з Реєстру колекторських компаній. Два порушення призводять до дострокового розриву договору між колекторською компанією і банком.

У НБУ закликають українців повідомляти про зловживання колекторів, навіть якщо це не їхній кредит: «Якщо кредит ніяк вас не стосується, варто пояснити ситуацію і попросити припинити дзвінки. Якщо вам продовжують дзвонити по кредиту, який вас не стосується, зверніться з письмовою скаргою до керівництва колекторської компанії, а також в контакт-центр НБУ за телефоном 0 800 505 240. Також варто звернутися до Уповноваженого ВРУ з прав людини або до суду. Адже саме вони контролюють дотримання законодавства «Про захист персональних даних»».

Експерти розраховують, що врегулювання діяльності колекторів полегшить їх притягнення до відповідальності в разі порушень. Водночас наголошують, що закон не є панацеєю, і дуже важливо забезпечити виконання законодавчих норм.

Документ набуде чинності через три місяці після опублікування його в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України".

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому МФО рідко подають на боржників у суд і чому це роблять колектори? Приклад кременчужанина

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 690 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1104 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1553 0