Новини з 1996 року

Захист вимагає відвід судді, а суд у Гадячі пішов у відпустку. Суд по справі кременчужан сьогодні

Олександр Курилов 08 липня 2019 17:35 898 0

У судовій справі стосовно  кременчужан, яка розглядається за фактом убивства колишнього міського голови Бабаєва, – місячна перерва.

А після перерви перше питання, яке розглядатимуть, – відвід судді, який усупереч законодавству дозволив побачення затриманому Пасічному з прокурором, який представляє обвинувачення.

Це судове засідання в Гадячі сьогодні, де загалом уже п’ятий рік розглядається справа про кременчуцькі події 2014 року – вбивство колишнього мера Кременчука Бабаєва та судді Лободенка.

Відмінність цієї справи – в ній не було доказів проти затриманих і такі за всі минулі роки не з'явилися.  Й зрозуміло, що версії того, що сталося, а версій багато, ніхто так і не досліджував.

Тим не менше, затримані всі ці роки перебували в СІЗО й запобіжний захист тримання під вартою змінено лише для одного з них – кременчужанина Пасічного, який спочатку заявив, що буде співпрацювати з обвинуваченням в обмін на угоду та домашній арешт.

Щодо сьогоднішнього засідання, то воно було коротким.

Захист оголосив про відвід одному із суддів, який за заявою прокуратури дозволив її представнику побачення з обвинуваченим Пасічним і про це нікому з учасників засідання не повідомив.

Таке побачення було ще в червні, після чого цей чоловік раптом заявив, що його замучила совість і тепер він буде говорити інше, ніж те, що казав усі минулі роки.

Це побачення, на думку захисту, відкриває можливість тиску на обвинувачених, і стосовно затриманого Пасічного цей тиск спрацював,  тим більше, що проводилося воно за зверненням  прокуратури навіть не до учасників судового засідання.

Ми вимагаємо відвід судді, який пішов на це порушення – оці таємні побачення, про які ніхто не повідомляв», - так прокоментував чергове засідання захисник директора ТК «Візит» Олександра Мельника - Руслан Лазоренко.

«Судді запитали точку зору всіх щодо відводу, однак прокурор Савчук нині у відпустці. Тож тепер запитуватимуть його, але це станеться вже через місяць», - додав співрозмовник.  

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3762 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 152 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 364 0