Новини з 1996 року

Загадкова поява зниклих речей, або Чергові "фокуси" від прокуратури. Суд у Гадячі над кременчужанами

Валерія Макряшина 04 листопад 2019 16:45 2394 0

«Борітеся – поборете» - казав могутній та великий український поет Тарас Шевченко. Але де ж брати ту силу боротися за правду, за волю та справедливість, якщо навколо пітьма й тим, хто повинен здійснювати правосуддя, все одно, бо очі їх закриті й руки зв’язані?

Це короткий екскурс у те, що наразі відбувається в районному суді Гадяча, де розглядається справа кременчужан, яких, попри відсутність доказів, звинувачують у двох тяжких злочинах – убивствах мера Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Кременчука Олександра Лободенка. 

Уже на шостому році судового розгляду очевидно, що з людей хочуть зробити звірів, запроторивши їх подалі. І мета прокурорів виправдовує засоби. А їх же, цих прокурорів, «виправдовує» суд, повністю ігноруючи при цьому скарги затриманих на стан здоров’я, наприклад.

Сьогодні в Гадяцькому суді - "велике повернення". До розгляду справи підключився прокурор Дмитро Ходатенко, який у далекому 2014 році став «зіркою» багатьох телеканалів, назвавши директора телекомпанії «Візит» Олександра Мельника підозрюваним у справі вбивства судді О. Лободенка. Попри те, що на той момент підозри по справі судді офіційно пред’явлено не було.

Мало сказати, що цими заявами прокурор порушив, по-перше, презумпцію невинуватості Олександра Мельника. Більш того, прокурор Ходатенко діяв геть не в рамках закону й гуманності. Цими заявами він тоді власноруч зняв із себе клеймо незацікавленої особи-спеціаліста своєї справи.

Тож сьогодні адвокати затриманих оголосили йому вже вкотре про відвід. Суд подумав і відхилив клопотання захисників, тим самим підтвердивши підозри європейських юристів, що справи тут не чисті.

Протягом останньої години в залі Гадяцького суду присутні переглядають відео слідчого експерименту з Ігорем Пасічним. І з того, що побачили, як на відео І. Пасічний демонструє свої автомобільні права. Хоча раніше він казав, що їх ще при його затриманні працівники міліції забрали, поламали, а потім вони взагалі зникли з матеріалів справи. 

Але це тільки перша невідповідність того, що чули та бачили раніше, й, здається, таких запитань - а це що таке і звідки воно - буде багато. 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину.

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.

Далі ця справа розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи. Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 432 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 631 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 657 0