Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Заборонити не можна дозволити: чи шкодить TikTok дітям і чому винні батьки? Думка кременчужан

Валерія Макряшина 22 лютого 2021 13:20 770 0

Дітей і соціальні мережі сьогодні об’єднує одне: вони є нашим майбутнім, незважаючи на те, що батькам таке "дозвілля" свого чада не завжди до душі. 

І якщо з Фейсбуком та Інстаграмом усе більш-менш зрозуміло, то популярна мережа ТікТок — новий звір у цьому віртуальному лісі. Тому більшість дорослих сумніваються та бояться підпускати до нього свою дитину, вважаючи, що там нічого корисного, а тим більше розумного немає, крім безглуздих приколів, які іноді травмонебезпечні. 

Звісно, частково вони мають рацію: у мережі TikTok багато чого можна побачити, і безглуздя та треш у тому числі, водночас у рекомендаціях можна зустріти й досить цікаві 15-секундні ролики з танцями, іноді дуже привабливими, з челенджами та пародіями. 

Відгуки педагогів щодо цієї соцмережі дуже суперечливі: хтось виступає за заборону даної платформи, вважаючи її одним зі способів деградації молоді та ануляції розумових здібностей старшого покоління, інші ж, навпаки, вважають її майданчиком для самореалізації та самовираження. 

 


 Найактивніший сегмент користувачів у мережі TikTok — це діти та підлітки до 18 років. Їх у соцмережі — 40 %.


 

Уповноважений з прав дитини в Україні Микола Кулеба підтримує заборону в Україні соцмереж, в яких немає контролю за шкідливим для дітей контентом, зокрема мережі “TikTok”. Про це дитячий омбудсмен повідомив у коментарі “УНН”.

“Хочу вам сказати, що буквально сьогодні вдень мені телефонувала директорка однієї зі шкіл поблизу Києва, і вона сказала, що тільки вони зібрали більше 10 тисяч підписів від вчителів і батьків щодо заборони “TikTok”. Однозначно, я за заборону таких деструктивних мереж, тому що вони неконтрольовані, і питання контролю піднімалось. Але це має робити провайдер — власник “TikTok” має так само, як у “Facebook” чи “Youtube”, контролювати контент і не дозволяти оприлюднення деструктивного контенту. Цього якраз у “TikTok” і немає”, — повідомив Кулеба.

Тож чи справді популярний серед підлітків TikTok є небезпечним і таким, що шкодить дітям? "Програма Плюс" провела відповідне опитування в мережі Фейсбук, результати якого ви можете переглянути більш детально у фотоматеріалах. 

Якщо тезово, то результати більш-менш передбачувані - багато мешканців міста, які водночас є батьками, вважають, що ТікТок шкодить дітям, але думка змінюється в залежності від того, що саме дитина дивиться в мережі та чи достатньо часу батьки приділяють їй.

"У всьому і завжди є два боки медалі, і в соцмережах кожен знайде те, що його цікавить, хоч посібник із самогубства або ж якусь корисну інформацію. Просто потрібно з дітьми спілкуватися, всю цю движуху з таблетками та іншої єрессю вони роблять, щоб на них звернули увагу близькі", - пише Вікторія Симонова. 

Деякі з кременчужан вважають, що батьки забагато дозволяють дітлахам, зокрема переглядати відео у ТікТок не завжди адекватного характеру, але більшість із них вважають, що справа у вихованні й дитину, яка правильно вихована, не буде цікавити безглуздий контент даної соцмережі, як і будь-якої іншої. 

"Шкодять не соцмережі, а те, що ми перестали розмовляти з дітьми і цікавитися їхнім життям", - пише Nina Pryimak, з якою погодилися більше 10 кременчужан.

Оксана Марусова відповіла, що відповідальність батьків не повинна перекладатися на додатки.

"Стежте, чим користуються ваші діти, кругом є обмеження за віком і навіть у тік-струмі. Просто більшості батьків лінь навіть зрозуміти, що, де і як", - пише жінка.

"Більшість батьків: кар'єра, робота... Немає часу займатися дітьми. Тикнули в зуби телефон - грай, тільки мені не заважай. Це так!!! Найбільший біль сучасного світу. Є інша крайність: повна заборона користування телефоном, комп'ютером. Треба просто займатися дітьми. М'яко все підносити, щоб дитина сам побачила плюси й мінуси..." - частково погодився з пані Оксаною інший житель Кременчука Олександр.

  

 Хтось вважає, що діти беруть приклад з дорослих, які також є активними користувачами даної соцмережі, і це абсолютна правда, якщо вірити психологам. 

"Що говорити про дітей, якщо дорослі таке виставляють у той ТікТок, що можна було б засумніватися в їхній адекватності, поводяться, як дебіли. Що такі батьки можуть пояснити своїм дітям?" - зазначає кременчужанка Юлія Вержбицька.

  

"Когда ваши дети бегут от вас, то не спрашивайте, куда, спрашивайте, от чего?" - навів влучний вислів мешканець міста Денис, який і завершує даний матеріал. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 778 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1465 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1473 0