Новини з 1996 року

За тиждень на Полтавщині зафіксували 7 випадків скарлатини. Є хворі й у Кременчуці

Валерія Макряшина 13 серпня 2019 09:50 213 0

За минулий тиждень на Полтавщині зафіксували 7 випадків скарлатини.

Це традиційний звіт від ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Так, хворобу зафіксували в Полтаві, Кременчуці (по два випадки), та по одному в трьох районах області (Гадяцькому, Диканському, Лубенському).


Довідка:  Скарлатина — це бактеріальна інфекція, основним симптомом якої є обширний червоно-рожевий шкірний висип. У наші дні це захворювання зустрічається відносно рідко і протікає в м’якій формі.

Ознаки та симптоми скарлатини

Перші симптоми скарлатини зазвичай з’являються через 4 дні після зараження. Вкрита висипом шкіра хворого скарлатиною на дотик може нагадувати наждачний папір. Висип з’являється, як правило, в одному місці, а потім поширюється на інші ділянки або навіть на все тіло. Часто висип супроводжується свербінням.

Обличчя хворого в більшості випадків не покривається висипом, проте воно стає червоним, при цьому шкіра навколо рота залишається білою. Найсильніше висип при скарлатині вражає шкіру на вухах, шиї, грудях, ліктях, внутрішній поверхні стегон і в паху.

Зазвичай висип зберігається протягом шести днів, а потім поступово починає зменшуватися, починаючи з верхньої частини тулуба. При м’яких формах захворювання висип є єдиним симптомом скарлатини. В інших випадках спостерігаються й такі симптоми як головний біль, запалення лімфатичних вузлів на шиї, відсутність апетиту, нудота і блювота, біль у шлунку; пошкодження тонких кровоносних судин у складках шкіри, наприклад під пахвами, через що на шкірі з’являються червоні смуги — так звані лінії Паста; білий наліт на язику (через декілька днів він зійде, залишивши язик ще більш червоним, ніж зазвичай, і опухлим); загальне нездужання.

Якщо, крім перерахованих симптомів, ви відчуваєте сильний м’язовий біль, у вас з’явилися пронос і блювота, зверніться до лікаря, щоб виключити або якомога раніше виявити стрептококові інфекції, такі як синдром токсичного шоку. На ранніх стадіях ці захворювання лікуються досить легко.

Верхні шари шкіри, зазвичай на руках, злущуються протягом шести тижнів після того, як пройшов висип.

Як передається скарлатина

Скарлатина дуже заразна. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, при фізичному контакті із зараженою людиною, а також при спільному з хворим використанні предметів. Деякі люди є переносниками скарлатини, тобто в них немає симптомів цієї хвороби, але вони можуть заражати нею інших.

Захворіти скарлатиною може будь-яка людина, але найчастіше нею хворіють діти у віці від чотирьох до восьми років. Симптоми скарлатини з’являються тільки в тих, хто сприйнятливий до токсинів, які виробляє стрептокок. У більшості дітей старше десяти років розвивається імунітет до стрептокока, а діти до двох років ще захищені антитілами, які вони отримали від своєї матері.

Ускладнення

Ускладнення після скарлатини бувають рідко. Іноді в пацієнтів, які перенесли це захворювання, розвивається вушна інфекція, абсцес горла, синусит, запалення нирок, пневмонія, гострий ревматизм, що супроводжується сильним болем у суглобах.

Дуже рідко скарлатина дає такі ускладнення як менінгіт, гостра ниркова недостатність, зараження крові, синдром токсичного шоку (рідкісна, небезпечна для життя бактеріальна інфекція), остеомієліт (інфекція кісток).

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 199 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 294 0
«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 453 0