Новини з 1996 року

За тиждень на Полтавщині на гострі респіраторні інфекції захворіли 5 777 осіб

Іона Харченко 16 жовтня 2019 15:35 129 0

За повідомленням Центру громадського здоров’я МОЗ України, захворюваність на грип та ГРІ в Україні знаходиться на неепідемічному рівні. У зразках матеріалів, відібраних від хворих, вірусів грипу не виявлено. Летальних випадків не зареєстровано.

У Полтавській області захворюваність на гострі респіраторні інфекції на низькому рівні, епідемічної активності не спостерігається, показник захворюваності нижче базового рівня.

За тиждень, станом на 14 жовтня, в області на гострі респіраторні інфекції захворіло 5 777 осіб. Це на 1% більше, ніж попереднього тижня. Показник захворюваності – 417,9 на 100 тисяч населення. Дітей захворіло 3 869, що складає 66% від усіх захворілих (питома вага звичайна для області).

Найвищі показники захворюваності в Котелевському та Кобеляцькому районах.

Госпіталізовано 163 хворих, що складає 3% від кількості захворілих.

Щеплення проти грипу в області розпочаті (раніше, ніж у попередньому епідсезоні) в більшості міст та районів, щеплено з початку сезону 311 осіб.

Цього року українцям будуть доступні вакцини: Ваксігрип Тетра, виробник Франція, та Джісі Флю, виробник Південна Корея. Обидві вакцини якісні та безпечні, забезпечують захист від вірусів грипу, які, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров’я, будуть у цьому епідсезоні циркулювати в Південній півкулі, в тому числі і в Україні. Вакцини перевірені Держлікслужбою.

Вакцинація проти грипу проводиться за показаннями, вакцина може закуповуватись за кошти місцевих бюджетів, підприємств або за власні кошти громадян. У першу чергу потребують щеплення проти грипу:

- медичні працівники, які мають більший ризик захворіти через особливості професії, ми закликаємо їх захистити себе та своїх пацієнтів і зробити щеплення від грипу;

- вагітні, яким варто пам’ятати, що грип може мати серйозні наслідки під час вагітності, натомість вакцинація проти грипу безпечна на всіх етапах вагітності;

- літні люди. Грип може мати особливо серйозні наслідки, коли вам за 65;

- люди з хронічними захворюваннями, яким варто пам’ятати¸ що при хронічних захворюваннях ризик виникнення серйозних і навіть фатальних ускладнень від грипу значно підвищується.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

«Бумеру - 15 років»: у Кременчуці відбувся ювілейний концерт репера Серьоги. ФОТО 155 0
Концерт «Дизель шоу» в Кременчуці зібрав аншлаг. ФОТО 307 0
"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 577 0