За тиждень 1 800 звернень кременчужан з симптомами ГРВІ. Ситуація із захворюваністю йде на спад

Ситуація із захворюванням на гострі респіраторні інфекції останнім тижнем іде на спад. Про це повідомляють у Кременчуцькому міськрайонному управління Держсанепідемстанції.
За словами лікаря-епідеміолога Лариси Коровіної, станом на 3 лютого вперше за період погіршення епідемічної ситуації (з 11.01.16.) фактичний показник захворюваності на ГРВІ по місту не досягає епідемічного порога на 9,2%.
За позавчорашній день до медичних закладів з приводу ГРВІ звернулося 255 мешканців міста, за тиждень – 1800 осіб. У місті лабораторно підтверджений поки що 1 випадок грипу типу А (Н1N1). Серед школярів захворюваність на ГРВІ не досягає епідемічного порогу на 76,9%.
Санлікарі відзначають, що найбільш ураженою віковою групою серед хворих на ГРВІ є вікова група 30-64 роки. Зокрема, з 255 громадян, які 2 лютого звернулися за медичною допомогою з ознаками ГРВІ, 110 – люди цієї вікової категорії.
Серед осіб похилого віку реєструється значна кількість захворілих на ГРВІ - від 5 до 18 осіб щоденно (протягом останнього тижня). Ця вікова категорія є групою підвищеного ризику щодо розвитку ускладнень після перенесених ГРВІ та грипу.
Санепідслужба не виключає другої хвилі підйому захворюваності на ГРВІ в середині або наприкінці лютого, тому вкотре нагадує, що не слід переносити хворобу «на ногах». При появі перших ознак захворювання на ГРВІ, а саме: підвищення температури тіла до 38-39 градусів, болю у м'язах, суглобах, головному болю, нежиті, сухому кашлі - негайно звертайтеся за медичною допомогою!
Тільки лікар може оцінити стан пацієнта й призначити адекватне лікування. У країні та місті постійно збільшується кількість летальних випадків від пневмоній, а це ускладнення грипу та ГРВІ. Більшість таких випадків пов'язані з досить пізнім зверненням за медичною допомогою та приєднанням вторинної бактеріальної інфекції.

Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись