Новини з 1996 року

За щучим велінням і прокурорським хотінням. Суд у Гадячі над кременчужанами триває. ФОТО

Валерія Макряшина 04 липня 2019 17:45 1332 0

У Гадяцькому районному суді продовжується розгляд справи кременчужан, які досі, попри відсутність будь-яких реальних доказів, є головними обвинувачуваними у двох тяжких злочинах — вбивстві колишнього мера Олега Бабаєва та судді Автозаводського суду Олександра Лободенка.  

Розгляд даної кримінальної справи продовжується вже 5-ий рік. За весь цей час судді не винесли жодного вироку, за весь цей час сторона обвинувачення не надала вагомих аргументів відносно вини затриманих кременчужан, серед яких і директор телекомпанії "Візит" Олександр Мельник.

Справа доходить до абсурду, бо замість того, щоб реально шукати винних, прокурори, наводячи якісь абстрактні та безглузді ризики, наполягають на триманні кременчужан під вартою. Відповідне клопотання було заявлено сьогодні стороною обвинувачення.

 І Гадяцький суд, який свідомо проігнорував рішення Європейського суду з прав людини, прокурорів послухав і запобіжний захід у вигляді тримання під вартою всім трьом затриманим кременчужанам традиційно подовжив - на 60 днів.  

Попри відсутність доказів, ось так просто за "щучим велінням" кременчужани стали заручниками нинішної правоохоронної системи, яка за 5 років майже не зазнала радикальних змін і реформ. Попри відсутність доказів, маючи безліч хронічних захворювань, вони 5 років змушені сидіти в холодних камерах СІЗО.

Відмітимо, що сьогодні, крім стандартних шаблонних ризиків зміни кременчужанам запобіжного заходу, сторона обвинувачення заявила про ще один - можливість для затриманих вплинути на іншого обвинувачуваного - Ігоря Пасічного, якого раптово замучила совість і який нещодавно пішов на таку собі "угоду" з прокурорами й наразі знаходиться під домашнім арештом і з посиленою охороною. 

Для кременчужан за п'ять років це вже 29-те продовження терміну тримання під вартою, причин на яке ніколи не було та наразі немає. 

Адвокат Руслан Лазоренко зазначив, що досліджені в Гадяцькому суді документи й докази можуть свідчити про єдине, що дана кримінальна справа сфальсифікована стороною досудового розслідування і прокуратурою Полтавської області. Щодо Ігоря Пасічного, то його покази, за словами адвоката, можна узагальнити рядками з відомого вірша поета Олександра Сергійовича Пушкіна: 

"И днем и ночью кот ученый
Всё ходит по цепи кругом;

Идет направо - песнь заводит,
Налево - сказку говорит". 

Адвокат Олег Миронов на своє запитання Ігорю Пасічному, чи той, з огляду на все, що наговорив на попередніх засіданнях, визнає себе винним, відповіді не отримав. Рятувати Пасічного кинувся сам головуючий суддя, підказавши, що він має повне право утриматися й не відповідати на поставлене запитання. За словами Миронова, висновок тут може бути один - щирості, як і правди, в показах Ігоря Пасічного немає.

Один із затриманих - Олександр Крижановський - обвинувальний акт, написаний прокуратурою, назвав нічим іншим, як записками демагога, бо на цих паперах, крім перерахунку цитат, статей та гіпотетичного припущення про те, що можуть вчинити обвинувачені при зміні їм міри запобіжного заходу, - більше нічого немає.

Він також пригадав, що коли його затримували, йому погрожували розправою над рідними, саме тому він був змушений звести наклеп на Олександра Мельника, погодитися на весь той "спектакль", режисером якого став Бендрик. 

Тож, дивлячись на цей сценарій, не виключено, що відносно Ігоря Пасічного діє аналогічна схема.

Також коли вже на суді заговорили про загрозу потерпілим і свідкам при зміні затриманим запобіжного заходу, варто зазначити, що в теперішній ситуації в Ігоря Пасічного набагато більше можливостей зустрічатися з ким завгодно, коли завгодно й впливати на кого завгодно.

 

Як повідомлялося раніше, розгляд обвинувачення в суді по цій справі розпочато у 2015 році.

Перший такий розгляд відбувся в Кобеляцькому райсуді. Однак на початку 2017 року в присяжних Кобеляцького райсуду закінчилися повноваження і справу передали для розгляду в Київський райсуд Полтави.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених під домашній арешт. Серед них - керівник кременчуцької телекомпанії "Візит" Олександр Мельник, проти якого взагалі немає жодного слова про можливу причетність до злочину. 

Натомість Полтавська обласна рада 14 липня ухвалила звернення до Вищої ради правосуддя з вимогою звільнити суддю Логвинову за прийняте рішення щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченим.

Прийняття звернення ініціював колишній бізнес-партнер Бабаєва й нинішній перший заступник голови Полтавської облради Холод. Одночасно таке ж рішення з тиску на суддю й з погрозами звільнення з роботи прийняла й Кременчуцька міська рада.

Результатом адміністративного тиску на суд, крім скасування зміни запобіжного заходу для Олександра Мельника з домашнього арешту на нове утримання в СІЗО, стало рішення колегії суддів та присяжних Київського райсуду Полтави про самовідвід.

Розгляд цієї справи було передано з Київського районного суду Полтави до Октябрського районного суду, де колегія суддів спочатку відправила акт обвинувачення проти затриманих до прокуратури для виправлення помилок, а потім теж оголосила про самовідвід у новому розгляді.  

Далі ця справа  розглядалася вже в Полтавському районному суді, однак розгляд було припинено через присяжних, які попросили про свій відвід від цієї справи.  Й від участі в цьому процесі відмовилися 11 присяжних із 14-ти.

Тепер цю справу розглядає суд у Гадячі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3760 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 152 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 359 0