Новини з 1996 року

За непристебнутого ременем безпеки пасажира штраф у 800 гривень платитиме водій. Подробиці

Олександр Курилов 23 вересня 2018 13:09 1407 0

Надалі всі пасажири в автомобілі й сам водій якщо й зрушать з місця, то тільки після того, як пристебнуть паски безпеки.

Інакше – штраф 800 гривень (раніше 51 грн).

Це прийняті минулого тижня в парламенті зміни в першому читанні до статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо зниження смертності та травматизму на дорогах України шляхом збільшення рівня користування ременями безпеки та мотошоломами) (№8492).

Саме за цей закон через неймовірну «зайнятість» не голосував наш нардеп Юрій Шаповалов, однак, як повідомляють у Верховній Раді, закон буде дуже швидко прийнято.

І головне та найбільш цікаве у змінах - якщо пасажир не пристебнувся, то за це повинен заплатити водій. Тобто перш ніж починати рух, водій повинен переконатися, що всі пасажири знаходяться в цілковитій безпеці, з пристебнутими ременями безпеки. Простіше кажучи, водієві доведеться заплатити зі своєї кишені й за себе, якщо він не буде пристебнутий, і за свого пасажира.

Щодо аргументів - якщо  внаслідок ДТП автомобіль раптом загориться або впаде у водойму й у водія та пасажирів через ремені безпеки може не вистачити часу, щоб покинути авто, то такі відхиляються. Прихильники закону, який посилює відповідальність за не пристебнутих ременем за кермом вважають, що такі випадки є скоріше винятком із правил і в основному учасники дорожнього руху травмуються саме в процесі руху, а не після ДТП.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 514 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 991 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3501 0