Новини з 1996 року

За місяць було стягнуто 254 млн грн аліментів

Валерія Макряшина 14 березня 2018 17:00 547 0

У рамках ініціативи "Чужих дітей не буває" Кабінет Міністрів України проаналізував хід виконання закону №7277 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів" та схвалив подальші кроки щодо посилення відповідальності батьків, які не сплачують аліменти своїм дітям і не беруть участь у вихованні дітей, передає прес-служба Кабміну.

Коментуючи ситуацію, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман підкреслив, що батько, який "скинув на плечі матері увесь клопіт з виховання дитини", має отримати відповідний соціальний статус. 

"Хто він (такий батько?)? Йому треба дати статус "покидьок". Це буде нормально. Чому ні? Якщо ти не турбуєшся про свою дитину, то хто ти?" - сказав Володимир Гройсман.

За інформацією Міністерства юстиції, сьогодні в Україні понад 3 млн дітей виховуються у неповних сім’ях, а майже 600 тис. дітей не отримують жодної допомоги від одного з батьків. Саме цей показник і став свого часу мотивацією для відповідного доручення Прем’єр-міністра напрацювати необхідні законодавчі ініціативи, які могли б врегулювати ситуацію.

 

Читайте також: Нардеп від Полтави Сергій Каплін "загубив" аліменти в Кременчуці

 

На початку лютого відповідний законопроект був ухвалений Верховною Радою. З того часу запрацював відкритий реєстр боржників, схвалені рішення щодо заборони боржникам на виїзд за кордон, на керування транспортними засобами, щодо відправлення боржників на виправні роботи.

За перший місяць дії закону на користь 450 тис. дітей було стягнуто 254 млн грн аліментів.

За рішенням Уряду, наступними кроками в означеній сфері будуть законодавчі зміни щодо майнових прав дитини при поділі майна подружжя та подальшого обмеження прав боржників по аліментах.

"Чужих дітей не буває. Дорогі жінки й діти, ми будемо захищати вас і ваші права. А тих, хто їх порушує, ми будемо переслідувати", - сказав Глава Уряду.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись