Новини з 1996 року

За лаштунками: в Кременчуці відбулася презентація серії художніх робіт, присвячених театру. ФОТО

Іона Харченко 26 жовтня 2019 12:10 1607 0

Учора, 25 жовтня, в картинній галереї Наталії Юзефович, розташованій на вулиці Космічна, 9, відкрилася персональна виставка живопису художниці Тані Бєлік, яка народилася в Кременчуці.

 

 

Майстриня закінчила Кременчуцьку дитячу художню школу імені О. Д. Литовченка. Навчалася в театральному університеті Карпенка-Карого в Києві за спеціальністю «Організатор театральної справи». Зараз працює в Київському театрі опери і балету для дітей та юнацтва художником-реквізитором.   

 

 

На заході художниця представила серію картин, яка складається з понад двадцяти полотен, об’єднаних однією темою та назвою «За лаштунками». Це перша виставка Тані Бєлік і презентована вона саме в Кременчуці.

 

 

Як говорить художниця, працює вона в такому різновиді живопису як побутовий жанр, що зосереджений на відтворенні сцен повсякденного, буденного життя.

 

 

Тож і недивно, що кременчужани на заході побачать картини, які присвячені світу театру. Зокрема, тому місцю, де за крок до виходу на сцену відбувається перевтілення звичайної людини, такої ж, як і всі, в героя, персонажа, який дивує, зачаровує, викликає різноманітні емоції та почуття в глядачів.

 

 

Над картинами, що представлені в експозиції, художниця загалом працювала три роки. Малювати вона завжди вміла, а ось так, щоб висловлювати якісь ідеї через образотворче мистецтво, то  все це сталося в театрі п'ять років тому.

 

 

 

«Я зрозуміла, що якщо я можу це зробити, чому б мені це не зробити. Якщо мені це дано – ось так висловлювати свої почуття, емоції, свої враження, то чому б мені цього не робити», – розповіла «Програмі Плюс» художниця Таня Бєлік.

 

 

Оскільки майстриня вже не перший рік працює на репетиціях і виставах за лаштунками, їй часто доводиться спостерігати  за артистами до, під час та після їх виходу на сцену.

 

 

 

На щастя, їй неодноразово вдавалося ловити унікальні миті, коли актор готується до виходу, переживає за колег та найголовніше – коли перетворюється в свого персонажа, а потім виходить із образу.

 

 

 

Саме ці неоціненні миттєвості життя театру за лаштунками надихнули її на створення серії робіт.

 

 

«Це моя перша виставка. І так як я давно вже працюю в театрі, переважно за лаштунками, то у мене виникла така ідея, чому б не зобразити артистів, так як вони виглядають за крок до виходу на сцену. Або ж, навпаки, те як вони виглядають, коли стежать за колегами. Коли вони начебто і в образі, і в той же час вони це вони. Ось ця грань і є чари. Я це зафіксувала й вирішила, що потрібно обов'язково показати її людям», – сказала художниця.

 

 

 

Так як Таня Бєлік все-таки вважає себе народженою в Кременчуці та розуміє, що тут немає театрів, їй захотілося, щоб кременчужани подивилися на артистів за лаштунками. Саме те диво, яке ми бачимо на сцені і якого ми не бачимо за лаштунками.

 

 

Тож поринути в світ театру,  за його лаштунки кременчужани зможуть, відвідавши цю виставку, яка працюватиме до 26 листопада.

 

 

 

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 532 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 434 0
Ювілей, відкриття меморіалу та випускний. Кременчуцький льотний коледж святкував на повну. ФОТО 483 0