Новини з 1996 року

За контроль по новому. Кременчуцька міськрада створить з учасників АТО комунальне охоронне агентство

Олександр Курилов 02 листопад 2016 14:59 692 0

Кременчуцька міська рада на своїй черговій сесії створить комунальне охоронне агентство, яке услід за кременчуцьким полком Нацгвардії, міським відділом поліції, численними місцевими козаками, що отримують по сто тисяч  гривень за патрулювання,  теж боротиметься зі злочинністю.

Кількість комунального охоронного підприємства – 61 штатний працівник. Для утримання нової структури мерія виділить 3 мільйони гривень з умовою повернення 30 відсотків коштів.

Це засідання комісії міськради сьогодні, на якій обговорювали саме питання створення комунального охоронного підприємства.

І тут слід сказати, що рішення з цього приводу, незважаючи на обговорення, «батьками» Кременчука вже давно прийнято.

Нині ж секретар міськради Юрій Гриценко просто повідомляє про це громаді.

Тож перше, про що повідомлено, – нове комунальне підприємство відіб’є роботу у такої  ж приватної охоронної структури  з назвою «Явір 2000».

Для початку нові охоронці візьмуться за охорону 4 шкіл, а кожна заплатить за це по 105 тисяч гривень. Ще комунальні «сторожі» почнуть охороняти такі ж комунальні лікарні.

Загалом можна було спостерігати гучні дебати, під час яких також вдалося з’ясувати таке.

Нова охоронна структура почне перейматися розливайками, дозвіл на роботу яких дає міськвиконком, і одночасно займеться бабусями, які торгують незаконно (у невстановлених місцях) і створюють конкуренцію монопольній мережі міських магазинів.

Єдине, що в цьому випадку – запевнення майбутнього директора комунальної охоронної структури Юрія Хмарука, оприлюднене репортеру,  що бабусь його підлеглі не тягатимуть по всій дорозі, але пропонуватимуть перейти зі своїм кілограмом яблук, які намагаються продати,  в  інше місце.

Втім головне все-таки – це боротьба з наливайками. І тут перед очима учасників обговорення  – приклад сусіднього  Дніпра, де за тиждень конфіскували три тисячі пляшок горілки та півтори тисячі - пива.

Щодо іншого, то, звісно, лунали зауваження, що мова все-таки про бюджет Кременчука, а у нас уже тих, хто контролює правопорядок, більше, ніж самих мешканців.

Гірше, що від збільшення контролерів за громадським спокоєм злочинність у місті чомусь зовсім не зменшується, а навпаки. Тобто міськвиконком навіть тут не може прийняти правильного рішення.

Втім, незважаючи на всі аргументи, мер міста Віталій Малецький і секретар міськради Юрій Гриценко все вирішили самі.

Чому вирішили – бо є проблема з працевлаштуванням тих же учасників АТО, які відслужили на сході й захищали Україну від терористів,  а запропонувати їм у Кременчуці, окрім роботи сторожами-охоронцями, хоч і сертифікованими, – нічого.

На більше, на жаль, у нинішній команді міськвиконкому поки що можна не розраховувати.

Теги: Кременчужани-учасники АТО

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1265 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1929 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2465 0