Новини з 1996 року

За хабарництво засудили начальника сектора розкриття злочинів проти особи в Кременчуці

Валерія Макряшина 08 листопад 2018 12:02 772 0

 Крюківський районний суд Кременчука на чолі із суддею Василем Хіневичем розглянув справу щодо колишнього правоохоронця, який обвинувачується у вчиненні злочину у сфері службової діяльності, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України, а саме в одержанні хабара.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень, чоловік, обіймаючи посаду начальника сектора розкриття злочинів проти особи відділу карного розшуку міського управління УМВС України в Полтавській області, 26 червня 2013 року, зловживаючи своїм службовим становищем, всупереч інтересам служби, вимагав у затриманого хабар у розмірі 500 доларів США за непритягнення його до відповідальності та припинення подальших розшуків. На що останній погодився. 

Правоохоронець на виконання вказаної домовленості вжив усіх необхідних заходів для закриття оперативно-розшукової справи щодо чоловіка.

12 липня 2013 року, близько 19.30, поблизу будівлі кафе "Нептун", що по вулиці Велика Набережна, відбулася передача коштів - громадянин передав обвинуваченому 1000 гривень. Після чого його було затримано працівниками міліції, які були заздалегідь повідомлені про неправомірні дії колеги.

На судовому засіданні свою вину у вчиненні злочину чоловік не визнав. За його словами, його просто підставили, мала місце й провокація з боку працівників внутрішньої безпеки, прокуратури міста Кременчука та самого чоловіка, який передавав кошти. На думку обвинуваченого, з урахуванням висновків, відображених в ухвалі Вищого спеціалізованого суду України від 19 лютого 2015 року, постановленої за наслідками перегляду попередніх вироків судів, у його діях відсутній склад злочину, у зв'язку з чим по справі підлягає постановленню виправдувальний вирок.

Втім показання обвинуваченого суперечили зібраним по справі доказами, перевіреними судом, зокрема показами свідків. 

Один із головних свідків, який і передавав кошти, в суді розповів, що у 2012 році вироком Крюківського районного суду він був засуджений за умисне ухилення від сплати аліментів до покарання у вигляді громадських робіт, однак до виконання покарання так і не приступив, так як став проживати за іншою адресою. 26 червня 2013 року його виявили працівники відділу карного розшуку. Чоловікові повідомили, що він у розшуку. Але начальник цього відділу запропонував йому можливість вирішення проблеми. Правоохорнець попросив 500 доларів США (що на той момент відповідало 4000 грн).

Однак у свідка таких грошей не було - він згодився дати спочатку тільки 500 гривень. Згодом, зрозумівши, що він не може сплатити решту суми, чоловік звернувся до відділу внутрішньої безпеки міліції із заявою про неправомірні дії обвинуваченого. Далі все відбувалося, як у першій частині вироку.

Висновок суду про доведеність вини правоохоронця у вчиненні злочину за обставин, викладених у вироку, також підтверджується сукупністю доказів, зібраних у встановленому законом порядку, досліджених та належно оцінених судом. Також суд критично поставився до показань обвинуваченого в залі суду. 

Обираючи міру покарання, суд, відповідно до вимог ст. 65 КК України, взяв до уваги тяжкість скоєного злочину, особу обвинуваченого, який раніше не був судимий, характеризується позитивно, має на утриманні неповнолітню дитину.

Тож, керуючись законом, суд постановив визнати колишнього начальника сектора розкриття злочинів проти особи відділу карного розшуку міського управління УМВС України в Полтавській області винним та призначити йому покарання у вигляді 1200 неоподаткованих мінімумів (20 400 гривень) з позбавленням права обіймати посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій в органах державної влади, місцевого самоврядування, на підприємствах, установах та організаціях державної та комунальної форм власності на строк 3 роки.

Також суд постановив стягнути з чоловіка на користь держави витрати на залучення експертів у розмірі 1 470 гривень й обрав щодо нього запобіжний захід (особисте зобов'язання) - повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи на строк 2 місяці, тобто до 03.01.2019 року, але не більше ніж до набрання вироком законної сили.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись