Новини з 1996 року

За гру в покер кременчуцького прокурора притягнули до дисциплінарної відповідальності

Валерія Макряшина 26 липня 2018 11:40 2308 0

Прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури Полтавської області Ярмишка Андрія Сергійовича притягнули до дисциплінарної відповідальності.

На нього накладено дисциплінарне стягнення у вигляді заборони строком на один рік на переведення до органу прокуратури вищого рівня та на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду.

Таке рішення було прийнято на початку липня кваліфікаційно-дисциплінарною комісією прокурорів.

Нагадаємо, що в ході проведення негласних слідчих розшукових дій під час досудового розслідування кримінального провадження від 14.02.2016 встановлено, що Ярмишко A.C., обіймаючи посаду прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури Полтавської області, усупереч вимогам ст. 214 КПК України, достовірно знаючи обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, не відреагував на факт порушення закону, зокрема не вніс відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та не розпочав розслідування за фактом проведення в одному з кафе Кременчука азартних ігор.

Незважаючи на те, що в Україні забороняється гральний бізнес та участь в азартних іграх, Андрій Ярмишко 3 січня 2018 року брав безпосередню участь в азартних іграх у приміщенні кафе «Фані Кабані», розташованому по вул. Щорса, 72-А.

Будучи допитаним як свідок у кримінальному провадженні, Ярмишко підтвердив факт свого перебування в кафе, однак причину перебування пояснити відмовився. Він також зазначив, що під час обшуку правоохоронці склали відносно нього протокол про вчинення адміністративного правопорушення за участь у азартних іграх.

Під час засідання Комісії Ярмишко A.С. заперечив доводи дисциплінарної скарги. Він сказав, що того дня він на запрошення свого знайомого (який був головним обвинуваченим у правопорушенні) прийшов у кафе «Фані Кабані» подивитися футбол. Під час футбольного матчу в кафе декілька людей грали в карти за столом, де також були гральні фішки. 

Андрій Ярмишко зазначив, що на момент перебування в кафе в нього не було підстав для внесення відомостей у Єдиний реєстр досудових розслідувань за фактом проведення азартної гри, оскільки він уже протягом тривалого часу відряджений до Генеральної прокуратури України і його флеш-ключ до цього реєстру знаходиться у сейфі робочого кабінету, розташованого в м. Києві. Крім того, обшук проводився у вихідний день.

Спираючись на обставини справи та на докази, Ярмишко A.C. вчинив дисциплінарний проступок, передбачений п. 6 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про прокуратуру», тобто одноразове грубе порушення правил прокурорської етики. 

Таким чином, під час дисциплінарного провадження Комісією встановлено, що доводи дисциплінарної скарги керівника прокуратури Полтавської області про вчинення дисциплінарного проступку Ярмишком А.С. знайшли своє підтвердження.

Тож рішенням кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів було: притягнути прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури Полтавської області Ярмишка Андрія Сергійовича до дисциплінарної відповідальності та накласти на нього дисциплінарне стягнення у вигляді заборони строком на один рік на переведення до органу прокуратури вищого рівня та на призначення на вищу посаду в органі прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись