Новини з 1996 року

З візитом - на «Візит». З Днем народження, друзі!

pplus 28 листопад 2018 12:00 555 0

Хрестоматійний вислів Станіславського стверджує, що «театр починається з вішалки». Телекомпанія ж «Візит», як лідер кременчуцького телевізійного простору, починається з персоналу. З колективу творчих і технічних працівників. З команди однодумців, яка 28 листопада 2018-го відзначила двадцять сьому річницю мовлення телеканалу «Візит».

...Пригадуючи історію створення найбільшого в місті Кременчуці мультисервісного оператора, слід перш за все оцінити роль у розбудові телеканалу «Візит» незмінного директора підприємства Олександра Мельника. Саме з двох-трьох його власними руками обладнаних відеомагнітофонами, підсилювачами та кабелями підсобок у під’їздах багатоповерхівок і започаткувалося в Кременчуці міське кабельне телебачення. 
Саме за безпосередньої участі Олександра Мельника й склався нинішній фірмовий стиль роботи «Візиту» - міського телеканалу, основним продуктом якого на ринку комунікаційних послуг є інформаційно-аналітичні випуски новин.
І сьогодні, коли самого Олександра Олексійовича несправедливо обвинувачено в тому, до чого він непричетний, і чоловіка утримують під вартою вже п’ятий рік, родина Мельників – його дружина Тамара Миколаївна, сини Роман та Олександр разом з однодумцями роблять усе, аби телекомпанія «Візит» стояла міцно й не змінювала своїм принципам.
А головний такий – правдиве й повне інформування жителів Кременчука про все, що відбувається в місті, області та державі.

Про тих, хто в кадрі...

- За штатом у нашій «новинній» команді має бути шість кореспондентів, - розповідає «Програмі Плюс» головний редактор телеканалу «Візит» Анна Плаксій. – Неофіційно ж вважаю сьомою себе, - зізнається Анна Олегівна. І пояснює, що виступати в ролі репортера іноді вимагають робочі моменти. – Однак на зйомки виїжджаю залюбки, - говорить вона. - Отриману інформацію обробляю швидко й готовий матеріал завжди здаю… сама собі вчасно.
За її словами, сценарій щоденного «видобутку продукту» розписується журналістам за перевіреною часом режисурою. О 9.00 – п’ятихвилинка у вигляді зав’язки робочого сценарію. Далі – натурні та павільйонні зйомки як механізм народження сюжетів. Перегляд та обговорення знятого матеріалу редакторами – кульмінація щоденної роботи кореспондентів та операторів. 
«Технічною перервою» у відпрацьованому робочому ритмі Анна Олегівна вважає монтаж відзнятих матеріалів. Фінальною ж частиною біганини з важкою телекамерою, з умовлянням норовливих респондентів, підготовкою запитань бомонду, непередбаченою реакцією на вуличну зйомку міських роззяв тощо стає о 20.40 заставка на екрані студійного монітора: «Програма «Наш час. Інформаційний випуск».
- І так – щодня протягом майже двадцяти семи років! – головна редакторка хоче щось додати, але делікатний стук у двері змушує її відволіктися: 
- Так, так, заходьте! 
Кабінет редактора по-діловому стильний - з ненав’язливою жіночою кокетливістю і величезною плюшевою іграшкою навпроти дверей. Поріг переступає добре знайома кожному телеглядачеві «Візиту» Оксана Цокур. Вона заглядає в заздалегідь розписаний Анною Олегівною графік сьогоднішніх зйомок, що лежить скраю на редакторському столі й, щоб не заважати нашій бесіді, мовчки виходить.


- Оксана – це наша така, як би це сказати? – наша «запальничка», наш «живчик», - проводжаючи задоволеним поглядом ведучу програми новин, говорить газетяру господиня кабінету. – Вона – універсальна! Може самостійно змонтувати свій сюжет і піднести його глядачу з такою «перчинкою», що комусь мало не буде! Бо журналістку Оксану Цокур важко обдурити - вона у всьому чудово розуміється і в усьому, якщо вимагає справа, готова ретельно  розібратися. Чи то економіка чи політика, ДТП або виставка, скарга чи концерт. Ось так!
І з гордістю додає: 
- Вони в мене всі такі!
Видно, що головний редактор підлеглими пишається і характеризує кожного з відвертою симпатією:
- Віка Загорулько, наприклад, є для нас зразком вдумливої творчої особистості. Я вже звикла, що їй простіше писати тексти в другій половині дня. І не тому, що любить поспати. Віка дуже скрупульозно підходить до своїх сюжетів: якщо треба в чомусь розібратися, провести журналістське розслідування, зробити невтішний для когось аналіз непорядного вчинку чи спрогнозувати можливі наслідки свіжої події, все це – Віка Загорулько! 
І що примітно: якщо Віка зопалу сказала: «Це не цікаво!», а робити сюжет треба, матеріал виходить у неї цікавий, змістовний і повчальний! Усі дивуються, як із «нічого» можна зробити «щось»!
Альона Івко - це захисниця. Захисниця скривджених бабусь та кошенят. Усіх тих, кого можна захистити від біди, образи, несправедливості. 
- Альону, як і Віку Загорулько, ніколи не обдуриш - брехню та фальш вона відчуває відразу, - продовжує хвалити підлеглих Анна Плаксій. - Прямолінійність Альони іноді бентежить: «Я не буду казати це в ефірі, - заявляла вона мені. - Бо я відчуваю не так!» Доводилося шукати консенсус.
Багато в чому головна редакторка «Візиту» порівнює з Альоною Івко й Тетяну Попругу:


 

- Таня прийшла до нас скромною, дуже замкнутою та нерозкритою. Усього боялася, - розчулено згадує Анна Плаксій. – Якось кажемо їй: «Розсердься ж, врешті-решт!» Сталося це на зйомці, коли Таня вперше зіткнулася з конкретною несправедливістю. З кричущою, - Анна Олегівна підкреслює це слово наголосом, - абсурдністю ситуації. І Таня реально розсердилася. Ох, як вона розсердилася! – редакторка сміється. – Почала писати досить критичні тексти й перестала боятися всього незвичайного. Якщо зараз хтось бажає викласти їй біле за чорне, не раджу – номер не пройде! Як журналіст, Таня Попруга вже цілком дозріла!
Анна Плаксій щиро сподівається, що скоро «дозріє» й наймолодша за стажем Альона Маліченко. 

- Помітила, що вона любить читати, - ділиться приємними спостереженнями головний редактор «Візиту». – Знаю, що дівчина й сама пише оповідання, які вже друкувалися в літературних альманахах місцевих аматорів. Її сюжетні тексти мені, в принципі, подобалися – Альоні вдавалося «вхопити ситуацію» і зважено викласти її глядачам. Але насторожувала її природна розміреність – аж надто спокійно та правильно звучала з екрана її звукова доріжка. Коли ж я побачила в Інтернеті відгуки на її матеріали, зрозуміла: Маліченко вже має свого глядача, своїх прихильників. Можливо, те, чого я від неї вимагаю, – зайве?
Про єдиного в дівочій команді творців «Новин» представника чоловічої статі головний редактор «Візиту» говорить з повагою: «Женя – наша надія та опора!»
Перша ж поява Євгена Бодакви в колективі вразила Анну Плаксій його зачіскою: «Боже мій, тільки неформала нам не вистачало!» - подумала про студента Полтавського педінституту ім. Короленка. Втім за час його недовгої практики на «Візиті» головна редакторка переконалася, що пише майбутній випускник непогано, від «непрестижних» зйомок не відмовляється, будь-яких претензій до хлопця вона не мала. Тому коли він повернувся з вузівським дипломом і нормальною зачіскою, не вагаючись порекомендувала Євгена Бодакву своєму начальству.

- Зараз я дивуюся, що не змогла побачити його рідкісну багатогранність відразу, - визнає Анна Плаксій. – Мені імпонує його сприйняття глибинних процесів політичного життя, його потяг до самовдосконалення, творчий підхід до будь-якого поставленого перед ним завдання. Він встиг показати себе спортивним, кримінальним і судовим оглядачем, уже самотужки освоїв телекамеру. Навчився виправляти помилки та робити висновки. І зараз можна з упевненістю сказати: свою ниву Євген Бодаква знайшов!

...та за кадром

Головред вкотре поцікавилася часом, коли до кабінету зазирнув сивочолий чоловік з телекамерою:
- Олегівно, поїхали!
Оператора Гришу не знає в місті хіба що ледачий – за довгі роки зйомок його засмагле на сонці й обвітрене обличчя з професійно примруженим лівим оком надокучило у велелюдних зборищах не менше, ніж телеведучі на екранах телевізорів.
Разом з колегою Сергієм Дороніним Григорій Бабенко працює на «Візиті» майже з перших днів створення телекомпанії. Аксакали своєї справи володіють будь-якою телекамерою, знімають будь-які сюжети в будь-яких умовах і будь-якої складності.
Поступово набуває досвіду й молодь операторського цеху. 
Руслан Сивокоз – вельми неординарний хлопець. Начитаний, розумний, незалежний (якось під час зйомок у церкві шокував бабусь своїм зеленим волоссям).
Сергій Носач – спокійний, розважливий, неговіркий. Виконує роботу мовчки й тихенько.
Через свої відмінні характери й знімають хлопці різнопланово – у  кожного свій почерк. Однак бачення кінцевого результату в молодих операторів збігається.
- Загалом на телебаченні одна людина навряд чи створить щось путнє, якою б вона розумною не була, - вважає Анна Плаксій. – Не заперечую, універсали є: сам зняв, сам озвучив-змонтував, сам показав. Але щоб зібрати й видати новини повноцінні, слід працювати однією командою. Зрозуміло, що журналістам, особливо ведучим і дикторам, найважче. Мовлення - без помилок, обмовок, пауз, русизмів, слів-паразитів. Голос – визначеного тембру, з бездоганною дикцією. Інакше тебе не будуть дивитися й слухати: «Поки рота не відкрила, така гарна дівчина!»

Щоб глядачі «слухали й дивилися», є в команді Анни Плаксій «люди за кадром». Крім телеоператорів, таких п’ятеро: коректор текстів Вікторія Загорулько, звукорежисер Тетяна Олещенко, яка прибирає зі звукової доріжки всі огріхи, і троє монтажерів – Наталія Галицька, Андрій Кулаковський та Антон Лашко, від яких залежить якість та зміст смислового відеоряду.

Готовий змонтований сюжет потрапляє до головного редактора: перш ніж кожен окремий матеріал стане складовою програми новин, слід уникнути найменшого дисонансу слів і картинок, на кшталт «чую одне, а бачу інше». 
- У цьому й полягає чаклунство телебачення, - впевнена Анна Плаксій. – Однак я намагаюся дати максимальну творчу свободу кожному, хто працює над програмою новин.
Крім інформаційного випуску новин «Наш час» та інформаційно-аналітичного «День за днем», телеканал «Візит» пропонує глядачам і розважально-пізнавальні програми.

- «ММС від Ельзи» авторки та ведучої Юлії Лавренко – програма для підлітків, так би мовити, - для малюків старшого віку, - не відмовляє собі в жарті головна редакторка телеканалу. – Її програма «Будь у формі» розрахована на молодь старшого віку, а «Кофе Брейк» – на глядачів будь-якого віку.
Нещодавно «Візит» відзначив двадцятиріччя програми «У країні казок» Надії Ярової. У творчій скарбничці Надії - й програма «Світ талантів», у якій багатогранна журналістка розповідає про наших митців – художників, скульпторів, майстрів сцени.
- Про відомих людей минулого, історії яких чимось пов’язані з нашим містом, розповідає програма «Прометей» однієї з корифеїв кременчуцької журналістики Людмили Ярошинської, - продовжує знайомити зі здобутками телеканалу «Візит» Анна Плаксій. – Хоча Людмила Григорівна й старша за нас усіх, вона встигає підготувати «Прометей» двічі на місяць. А ми залюбки допомагаємо оформити для її програми інтер’єр студії.
Своєрідним додатком до пізнавальних програм «Візит» випускає суспільно-політичні ток-шоу «Пряма мова», «Точка зору», «Актуальні інтерв’ю», «Спец­тема».

Чи варто бути тележурналістом?

- Свій перший самостійний репортаж я робила в приватному секторі біля Сухого Кагамлика, - ділиться спогадами Оксана Цокур. – Зібрався натовп, усі хочуть дістатися до мікрофона. Я розгубилася. «Ану по черзі!» - гримнув оператор Сашко Горєлов (зараз працює в Києві). Люди притихли. І все в мене вийшло! Зате тепер я розумію, що робота журналіста – повністю моя. Бо тут я навчилася всьому: і писати (дуже люблю цей процес), і читати тексти, і спілкуватися з людьми, і вести розмову на рівних у прямому ефірі з політиками. Зрозуміло, що спочатку все страшно. Головне - зробити перший крок, перебороти себе. І тоді – все просто. Попри все, для мене. Бо я люблю й пишаюся своєю роботою!

Вітаючи разом з редакцією «Програми Плюс» своїх колег зі святом, технічний директор Медіацентру «Візит» Олександр Мельник-молодший додав:

- «Візит»  є спеціалістом у сфері доставки медіаконтенту, кабельного телебачення. Ми постійно працюємо над покращенням своєї мережі та проводимо систематичний моніторинг якості послуг, що надаємо. Перехід на нову оптичну технологію 1550nm, заміна коаксиального кабелю на новий оптичний, створення резервних каналів для отримання трансляцій  - усе це робиться непомітно для користувачів. «Візит» також надає послуги Інтернету під брендом Vizit-net за технологією PON. 
Характерною ознакою даної технології є те, що вона виключає активні елементи на ділянці між головним оптичним терміналом та користувачем. Це означає підвищену відмовостійкість мережі та якість послуг, що надаються.
У 2019 році телерадіокомпанія «Візит»  запропонує абонентам принципово нові послуги – IPTV з функцією timeshift, а також Інтернет з новою швидкістю.
Функція timeshift неймовірно зручна для користувачів, оскільки дозволяє дивитися те, що вже було на тому чи іншому телеканалі протягом кількох останніх діб. Отже, кожен абонент матиме доступ до легального архіву фільмів. І ніякого піратства!

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись