Новини з 1996 року

Зі школярами та студентами Кременчука зустрівся майстер художнього слова - Анатолій Паламаренко

Ксенія Омельченко 11 квітня 2017 19:39 1485 0

Сьогодні, о 14.00, у Міському Палаці культури виступив народний артист України, жива легенда - Анатолій Паламаренко. Людина, яку всі чули в дитинстві по телебаченню, але ніколи не очікували, що такий особливий гість завітає до нашого міста. Нагоду послухати кращі твори у виконанні Анатолія Несторовича мали школярі та студенти місцевого університету.

Свій виступ артист розпочав з неперевершеного читання творів Тараса Шевченка. Свого часу він дуже довго працював над його творчістю і зараз вважає, що такого переосмислення та поглиблення у творчість поета не робив ніхто. За словами Анатолія Несторовича, творчість Тараса Шевченка, як ніколи, близька до сучасності та ситуації в країні.

—  Це особлива людина з особливим почуттям любові до України (читає): «Я так її, я так люблю, мою Україну убогу, що прокляну самого Бога, за неї душу покладу...» Ні до Шевченка, ні після Шевченка ніхто не сказав сильніше. От доля нам послала генія! Найбільше пам’ятників у світі встановили саме Тарасу Шевченку. Бо він найближче до істини людської стояв. На земній кулі тільки в єдиній державі народився і помер пророк, який так близько до серця брав біди людські.

Наступними були уривки з творів Івана Нечуя-Левицького, Олександра Довженка та інші.  За словами читця, ці твори - надзвичайні. І якщо хтось і думав навпаки, то тільки до того, як почув їх у виконанні Анатолія Паламаренка.

Вираз обличчя, кожен рух, інтонація - все це справляло неймовірне враження від прослуханого. А його сміх... Зала не раз наповнювалася сміхом, чуючи не тільки саму історію, але й пародії на голоси персонажів.
—  Гарно в театрі. Там є багато артистів, багато декорації, ефектів. А я один, - промовив зі сцени артист.

За такими добродушними й щирими виступами час летів зовсім непомітно, не дивно, що майже після кожної історії народному артисту України школярі виносили купу квітів. А він вдячно та з розумінням казав, що його творчість не має подобатися усім, і якщо хтось не хоче слухати, то може залишити залу в будь-який момент.

Із біографії відомого читця

Анатолій Паламаренко народився в містечку Макарів Київської області в родині колгоспників Єлизавети та Нестора. У сім’ї підростало четверо дітей, найменшим був Анатолій. 

Під час німецької окупації Макарова (з 10 липня 1941 року по 7 листопада 1943 року) батько Анатолія був зв’язківцем між місцевим підпіллям та партизанським загоном. Улітку 1943 року його схопили гестапо і відправили в концтабір Бухенвальд. Додому він повернувся тільки влітку 1945 року. Сестру Анатолія Софію влітку 1942 року нацисти спровадили на невільницьку роботу в Німеччину. Старший брат Олексій у 1943 році був мобілізований до радянського війська.

Після закінчення Макарівської середньої школи Анатолій Паламаренко навчався у Білгород-Дністровському культосвітньому технікумі. Потім – Київський театральний інститут. Як професійний актор розпочав свою діяльність у Хмельницькому театрі імені Петровського. Із1962 року – артист естради в Київській Національній філармонії.

За свій творчий вік Паламаренко прочитав на цій сцені чимало творів Шевченка, Гоголя, Остапа Вишні, Нечуя-Левицького, Олійника та багатьох інших письменників. Його успіх серед глядачів та слухачів завжди був неймовірним, його популярність не знала меж, особливо коли виступи Анатолія Несторовича часто демонструвало телебачення. Зараз набагато рідше…

Сьогодні Паламаренко в Україні залишився практично єдиним представником жанру, який він сам для себе і визначив – «Слово». 

Нині Анатолій Паламаренко читає цикл лекцій студентам національних університетів імені Тараса Шевченка, Михайла Драгоманова, в академії імені Чайковського (читає для вокалістів сценічне слово).

 

 

Теги: Життя КременчукаКультура КременчукаОсвіта Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 264 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 625 0
Кременчужанам нагадали про подвиг ветеранів, які боролися за наше місто проти нацистів. ФОТОрепортаж 1366 0