Новини з 1996 року

Зі шкарпетками чи без: чи можна носити взуття на босу ногу

pplus 21 березня 2019 06:53 177 0

Останнім часом з'явилася мода носити кросівки, балетки і мокасини на босу ногу. Чи безпечно це?

Іноді приємно взутися і забути про шкарпетки, які часом не вписуються в ретельно продуманий образ. Можливо, десь у глибині душі ви розумієте, що так робити неправильно, і ви праві. Спочатку проблем не буде, але поступово негарна звичка принесе свої плоди.

Неприємний запах 

Навіть якщо ви впевнені, що ваші стопи ідеально чисті, це ще не привід забувати про шкарпетки. Потові залози на стопах виділяють залежно від навколишньої температури, стану здоров'я, фізичних навантажень і питного режиму до 250 мл поту на добу. Це майже склянка! Навіть якби піт був стерильною рідиною, все одно така його кількість у ваших черевиках не призвела б ні до чого хорошого. Однак піт не стерильний - він містить бактерії, а темні й вологі місця - ідеальні умови для їх життєдіяльності та розмноження. Тому взуті на босу ногу кросівки, балетки або інше закрите взуття призведуть до появи неприємного запаху.

Проблеми зі шкірою

Виробники закритого взуття не розраховують, що воно буде безпосередньо контактувати зі шкірою. Якщо ви будете носити взуття на босу ногу цілий день, то з великою ймовірністю натрете ноги. Мозолі самі по собі дуже болючі, однак якщо ви продовжуєте ходити без шкарпеток, то занурюєте відкриту ранку в те середовище, де активно розмножуються бактерії. Шкідливі мікроби можуть проникнути в організм через люб'язно відчинені «двері» у вигляді порушеного шкірного покриву в натертому місці. Ви ризикуєте отримати інфекцію, причому досить серйозну.

У 2014 році видання Daily Mail опублікувало статтю про 12-річного хлопчика, який помер у результаті інфекції, що проникла в організм через мозолі на стопі. До речі, він гуляв без шкарпеток.

Та навіть якщо ви зможете носити взуття на босу ногу й при цьому не натирати мозолі, ви все одно залишитеся в групі ризику. Ваші стопи й нігті на ногах можуть постраждати від грибкової інфекції, відомої як оніхомікоз. Грибок - це негарно, його важко позбутися, і він може сильно зашкодити вашим нігтям.

Ви потієте, тому що таким чином організм регулює температуру і намагається охолодитися. Це природний процес, однак варто пам'ятати, що спітнілі ноги - це завжди неприємний запах. Ваше взуття вбере цей «аромат», і потім його буде дуже важко вивести.

Чому деякі люди не люблять шкарпетки?

Узимку теплі шкарпетки займають одну з перших позицій у списку одягу, адже нікому не подобається, коли мерзнуть ноги.

Це може здатися дивним, але шкарпетки допомагають не тільки зігрітися, але й охолодитися. Є різні типи цього, здавалося б, простого виробу. Термошкарпетки для гірськолижного спорту чи туризму зберігають тепло, тоді як шкарпетки для спорту й тренувань комфортно облягають ступню і ефективно вбирають піт.

Одна з помилок щодо шкарпеток полягає в тому, що вони негарно виглядають. Звичайно, не варто надівати шкарпетки «по коліно» з тенісками або кедами. Доберіть до кожної пари взуття з вашого гардеробу відповідні шкарпетки. Вироби в спортивному дусі підійдуть під кросівки. Незвичайні моделі із веселими принтами підійдуть креативним натурам. Якщо шкарпетки вам зовсім уже не подобаються, тоді зверніть увагу на укорочені моделі висотою до щиколотки і навіть нижче. Ніхто й не помітить, що у вас взагалі є шкарпетки.

Іноді люди опиняються без шкарпеток, наприклад у спортзалі, тому що забули вдома. На такий випадок добре мати запасну пару в автомобілі або в спортивній сумці.

Сподіваємося, що ви переконалися: шкарпетки бережуть ваше здоров'я. Почніть думати по-іншому. Сприймайте шкарпетки як нижню білизну, яке захищає ваше тіло. Саме по собі взуття теж виконує захисну функцію, запобігаючи травмам і переохолодженню, але воно може стати джерелом інфекції. Шкарпетки ви щоразу перете, а як щодо черевиків? Звичайно, ні. Тому вам необхідний захисний шар між стопою і взуттям, у якому розмножуються бактерії.

Наше життя складається з дрібниць. Носити взуття на босу ногу - здавалося б, дрібниця, але вона може змінити ваше життя. У кращому випадку від вас будуть відходити подалі, як тільки ви знімете взуття, а в гіршому - підхопите інфекцію, яка буде загрожувати здоров'ю і навіть життю.

Ваші стопи щодня виконують свою нелегку роботу - підтримують вагу вашого тіла. Потурбуйтеся про них - захистіть шкіру стоп за допомогою симпатичної пари шкарпеток!

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись