Новини з 1996 року

З пошуком відповідальних у мерії проблема, але перевіркам у лікарнях Кременчука таки бути

Валерія Макряшина 06 листопад 2018 17:05 620 0

Про якість харчування в комунальних, зокрема медичних установах Кременчука, годі й говорити.

Після того, як нещодавно майже все місто побачило, чим та як годують хворих у дитячій лікарні, члени постійної депутатської комісії з питань охорони здоров'я, освіти й соціального захисту не знайшли іншого вибору, як запропонувати створити тимчасову робочу групу для перевірки харчування в комунальних медичних підприємствах.

Так, сьогодні, 6 листопада, відбулося перше засідання групи. Варто зазначити, що одна з головних тем розмови мала бути присвячена відверто бідному обслуговуванню хворих столичною фірмою «Понтем.уа», яка взяла приміщення харчоблоків комунальних медзакладів у оренду за 1 грн. 

Однак засідання розпочалося не так, як повинно було. Після оприлюднення складу членів комісії заступником мера Ольгою Усановою обурилася депутатка Оксана Піддубна. Вона була незадоволена тим, що в складі робочої групи той, хто не так давно без жодних сумнівів закопав усю стоматологію в місті - в.о начальника управління охорони здоров’я виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Максим Середа. Плакат з уже знайомим багатьом підписом "Середа - могильник медицини" знову з'явився над його головою. 

У депутатки Тетяни Сідерки також з'явилося питання стосовно того, чому її не внесли до складу робочої групи, хоча вона мала відповідні запити, що стосуються дитячого харчування в лікарні на сесії, й була чи не єдиною з депутатів, хто ініціював перевірки харчоблоків комунальних підприємств, і завдяки їй питання поганого харчування в лікарнях спливло. 

За словами Т. Сідерки, така "вибірковість" дуже дивна. Дуже дивно було й те, що в робочу групу не ввійшли представники Громадської ради, які також брали участь у перевірках харчоблоків і виявили чимало серйозних порушень.

Головуюча на комісії пані Ольга Усанова відповіла, що всі питання до мера - він цю комісію "створив", а далі вже перейшла відповідно до плану дій робочої групи.

За її словами, в лікарнях невдовзі розпочнуться перевірки й відбуватимуться вони до 20 листопада. 

Максим Середа додав, що перевіряти будуть усе, починаючи від документації й закінчуючи санітарно-гігієнічними нормами, які наявні чи відсутні в приміщеннях, де подається їжа. Члени комісії також запропонували перевірити наявність ветеринарних сертифікатів на їжу та накладних на продукти. 

Денис Терещенко, голова депутатської комісії з питань охорони здоров'я, освіти й соціального захисту, взагалі зазначив, що цю робочу групу повинні були створити раніше, адже проблеми були завжди (совкове транспортування їжі - каструлі, замотані в простирадла, - тому доказ). 

"Пробы снимали дежурные врачи, ответственности которых - ноль. Вы не задавали вопросы, когда кто-то кому-то дал команду изменить тендерное меню! Почему комиссия не собиралась? Кто сейчас устраивает политическое шоу?" - заявив він. 

І нагадав, як мер Віталій Малецький запевняв усіх на сесії, що харчування буде якісним і депутати повірили йому. А насправді все стало, як було, а то й гірше. 

А все тому, що люди, які працювали в дитячій лікарні, після передачі харчоблоків столичній фірмі не зникли - вони перевелися й працювали вже в "Понтем.уа". Тож змінилося небагато. Але, як стало відомо, після скандалу в дитячій лікарні з харчоблоку звільнився шеф-кухар. 

Також Д. Терещенко додав, що в розпорядженні немає жодного представника лікарні, який ставив особистий підпис під неякісною їжею. З приводу цього він запитав, хто відповідальний за цю неякісну їжу? 

На що Ольга Усанова відповіла, що відповідальні за це, звичайно, є, однак роботи з контролю як проводилися раніше, так і проводяться. Хоча це здається трохи смішно. 

 "Як ви контролювали, коли воно все до такого стану дійшло? Дітей годували водичкою з маслом, яке бовталося кругами. Як же ви контролювали, як ви довели до такого стану?" - обурилася й Тетяна Сідерка. 

Денис Терещенко додав, що з їхньою комісією не погоджувався список членів даної робочої групи, в списку відсутні люди, які безпосередньо відповідають за якість харчування, - це головні лікарі. Тож у нього була пропозиція: "Для того, аби всі конструктивно співпрацювали, зупинити засідання і внести зміни, щоб створити не політичний малюнок і політичні заяви".

На що пані Усанова відповіла, що залучення головних лікарів до складу робочої групи є неможливим, бо це є порушенням принципів об'єктивності. 

Тож після двогодинного засідання робочої групи було затверджено документ, згідно з яким наступні перевірки в комунальних медичних закладах, що обслуговує фірма "Понтем.уа", відбуватимуться так: 

7 листопада, о 12:30, - перевірка харчоблоку лікарні "Правобережна"; 

8 листопада, о 12:30, - Кременчуцька міська дитяча лікарня;

13 листопада, збір об 11:30 у першому закладі - лікарня відновного лікування і лікарня "Кременчуцька";

14 листопада, о 12:00, перевірка в Першій міській лікарні та Кременчуцькому перинатальному центрі ІІ-го рівня;

Лікарню "Придніпровську", яку обслуговує інша фірма, також перевірять чиновники. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись