Новини з 1996 року

З наступного року споживачі мають самі обрати постачальника електроенергії

Альбіна Козлова 31 грудня 2018 09:00 780 0

З 1 липня 2019 року в Україні запускається вільний ринок електроенергії. Деталі та умови реформи для побутових споживачів у сфері енергетики пояснює голова Національної комісії держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Оксана Кривенко.

За її словами, зміни, які відбудуться, сприятимуть появі здорової конкуренції серед незалежних постачальників електричної енергії, що має знизити її вартість.

На сьогоднішній день побутові споживачі вже з 1 січня 2019 можуть вибирати собі постачальника електроенергії. Зараз незалежні постачальники займають 10% ринку. У Полтавській області таких підприємств, що отримали доступ до електричних мереж
ПАТ «ПОЛТАВАОБЛЕНЕРГО», - 32 компанії різних форм управління. Серед них полтавських лише п’ять: ТОВ «СФЕРА РЕГІОН», ТОВ «ТБФК «КРЕДО», ТОВ «КОНОНІВСЬКИЙ ЕЛЕВАТОР», ПАТ «ПОЛТАВСЬКИЙ ОЛІЙНОЕКСТРАКЦІЙНИЙ ЗАВОД-КЕРНЕЛ ГРУП»», ТОВ «ПОЛТАВАЕНЕРГОЗБУТ», а також ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат» у Горішніх Плавнях.

Також споживачу треба  самостійно заходити на сайт постачальника та дивитися його цінові пропозиції й порівнювати з іншими і вже безпосередньо звернутися до постачальника.

Отже, за Правилами роздрібного ринку електричної енергії, які затверджені постановою НКРЕКП від 14.03.2018 №312, для забезпечення споживання електричної енергії побутові споживачі зможуть підписувати договори з постачальником самостійно і вже відповідно до договору платити за електроенергію.

Однак зниження цін під час першого перехідного періоду не варто очікувати. Надалі з посиленням конкуренції збільшується ймовірність зниження вартості електроенергії.

Із повним списком постачальників можна ознайомитися на сайті "Полтаваобленерго".

Читайте також: Для українців вводиться нова платіжка за розподіл електроенергії. Деталі

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук разом з усією Україною згадав героїв, які виганяли нацистських загарбників. ФОТОрепортаж 179 0
Подорож у минуле Кременчука: яким було наше місто на початку цього тисячоліття? ФОТО 342 0
Зі смолоскипами та з Україною в серці: у Кременчуці відбувся святковий автопробіг. ФОТОрепортаж 688 0