Новини з 1996 року

З кандидата по нитці — зашили дірку в бюджеті. Кожен, хто хоче бути мером Кременчука, віддасть 300 тис.

Артем Кузьменко 13 липня 2020 12:15 467 0

Уже незабаром, в жовтні, планують провести вибори міських голів по всій Україні. Поки що на сайті Верховної Ради з’явився відповідний законопроєкт, але його ще не встигли розглянути. Все залежатиме від епідеміологічної ситуації в Україні, і в разі її погіршення дату зможуть перенести.

За умови проведення частково відповідає інший проєкт — №3485 “Про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства”. Про зміни, які він вносить для виборців, “Програма Плюс” уже писала.

 

Читайте також: Кременчужани зможуть проголосувати за кандидата в мери-2020 онлайн. Важливі зміни виборчого процесу

 

Окрім цього, варто нагадати, що змінили набагато раніше — в грудні президент України Володимир Зеленський підписав Виборчий кодекс, чим змінив формулу розрахунку застави для кандидатів на пост міського голови.

Якщо людина балотується в місті з населенням понад 90 тисяч виборців, застава становить 4 мінімальні зарплати, помножені на кожні 10 тисяч виборців. За даними Держреєструстаном на 30 червня цього року Кременчук нараховує 169 338 виборців, з них 8 160 — поставили відмітку про вибуття.

Розмір мінімальної зарплати в Україні становить 4 723 гривні. Множимо це на 4, і потім на 17, щоб побачити, що кожен кандидат заплатить до міського бюджету приблизно по 321 тисячі гривень. Людині, яка займе крісло мера, відповідно до закону, заставу повернуть, а от ті, хто програє “перегони”, побачать, як їхніми грошима "латають" бюджетні дірки.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 964 0
Чотири місця у Кременчуці, де можна відпочити. ФОТО 1799 0
Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 829 0