Новини з 1996 року

З 2017 року студенти можуть отримувати стипендії за іншою системою

Віктор Крук 11 серпня 2016 10:15 1312 0

Міністр фінансів Олександр Данилюк впевнений у переході на нову систему виплати стипендій студентам з 2017 року. Про це він повідомив на YouTube-каналі Мінфіну.

Міністерство фінансів України пропонує з 2017 року розділити студентські стипендії на академічні та соціальні. При цьому академічні буде отримувати обмежена кількість студентів, а соціальні — незахищені категорії студентів.
«У рамках підготовки бюджету 2017 року ми досягнемо згоди з Міносвіти та Мінсоцполітики щодо запровадження даної політики. Цей механізм є справедливим», — сказав міністр.

При цьому він зазначив, що Міністерство фінансів не має повноважень скасовувати стипендії.

«Ми запропонували Міністерству освіти і Міністерству соціальної політики перейти на європейську практику, коли стипендії не сплачуються всім, а діляться на дві складові. Академічні стипендії для обмеженої кількості студентів, як інструмент мотивації для того, щоб краще вчитися. Друга складова — соціальна — це стипендія, яка є соціальною підтримкою тих студентів, які найменш соціально захищені», — підкреслив міністр.

Згідно з інформацією Міносвіти, Мінфін пропонує залишити стипендії тільки для учнів і студентів з числа дітей-сиріт, дітей-інвалідів I-III групи, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям", а також для аспірантів і докторантів.

У Міністерстві освіти запевняють, що не підтримують цю ініціативу Мінфіну.

Теги: 2986

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Час згадати, якими були деякі куточки Кременчука на початку тисячоліття. ФОТО 1359 0
Без ярмарки, але з умовним концертом. У Кременчуці засяяла головна ялинка. ФОТОрепортаж 2351 0
У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 2974 0