Новини з 1996 року

З 1 вересня мінімалка збільшується до 5 тисяч гривень. Чекаємо нових скорочень чи зросту цін?

Олександр Курилов 09 серпня 2020 11:15 2380 0

З 1 вересня, менше ніж за місяць, в Україні зросте мінімальна заробітна плата.

Якщо сьогодні мінімалка складає 4723 гривні, то з вересня її розмір – 5000 грн.

Й це новий законопроект, який подав в парламент Президент України Володимир Зеленський й який буде прийнято на позачерговій сесії Верховної Ради дуже швидко.

За тим, що планується далі – вже в січні 2021 року мінімальну зарплату буде підвищено до 6 тисяч гривень й новий бюджет буде сформовано саме за такого показника.

Далі ж про те, як це все позначиться на нашому житті.

Й слід сказати, що підвищення мінімалки , в першу чергу, означатиме як збільшення зарплати, так і збільшення відрахувань податків в бюджет з тих, хто отримує сьогодні мінімальну зарплату.

Далі  запитання – що дасть таке підвищення мінімальної зарплати на наших підприємствах.

Й тут для приладу слід подивитися на два наших заводи – ПАТ «АвтоКрАЗ» де працівники працюють 4 дні на місяць й саме за ці дні вони отримують заробітну плату.

Тобто, підвищення мінімального розміру зарплати тут навряд чи буде взагалі.

А інше – ПАТ «КВБЗ» де працює більше людей і звісно, що тим, хто на вагонобудівному працює на мінімальній зарплаті, таку підвищать.

Однак підвищать, тільки в тому випадку якщо власник підприємства, той же Володимир Приходько вирішить, що у нього є резерв для такого збільшення зарплат працівникам.

Однак, що буде у випадку, якщо власник заводу такого резерву не знайде?

Й  про явні позитиви цього рішення - зарплата збільшиться не тільки у нашого мера Малецького,  який не дивлячись на свої провали в роботі та невиконная обіцянок людям, довів свій фонд оплати праці майже до мільйона гривень на рік.

Окрім мерів Кременчука, якй приходять і уходять й за 10 років ми про них вже нічого не пам"ятаємо, у нас є громадяни без яких ми не проживемо.

Це педагоги, медики, працівники культури й всі інші, яким зарплату підвищувати необхідно, бо повідомлення, що Україна це країна найменших зарплат в Європі - нікого не залишає байдужим.

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Пісні та лірика: у художній галереї презентували книгу кременчуцької письменниці. ФОТО 12 0
Майже як гробниці фараонів: відомий кременчуцький краєзнавець провів екскурсію Артскладами. ФОТОрепортаж 493 0
Антирейтинг: місця у Кременчуці, де відпочивати — “не айс”. ФОТО 1809 0