Новини з 1996 року

З 1 січня у Кременчуці можна буде визначити, яке підприємство смердить

Ксенія Омельченко 07 вересня 2018 10:20 623 0

Про це на засіданні робочої групи щодо недопущення перевищення викидів шкідливих речовин розповів декан факультету природничих наук КрНУ Володимир Бахарєв.

За його словами, на сьогодні лабораторія обробила результати всіх викидів підприємств Північного промвузла:

"Однак Кременчуцька ТЕЦ не може створити своїми викидами той сморід, який ви відчуваєте. Особливо той, який ви відчували, коли горів ставок-випарник. Зовсім. Якщо вони і створюють перевищену концентрацію - це може бути 1-2 речовини, і схопити їх за руку за цю речовину дуже складно, тому що вона є і у викидах інших підприємств Північного промвузла", - зауважив науковець.
 

При цьому лабораторія за даним напрямком проводить роботу, яка складається з кількох етапів. Результатом першого етапу, за словами науковця, буде визначення так званих "маркерних речовин" для кожного з трьох промислових підприємств Північного промвузла.

Тобто по кожному підприємству працівники лабораторії отримають результат, де знаходяться точки максимальної концентрації, від яких джерел вони,  від яких груп джерел та через які виробничі процеси. 

Саме завдяки цій інформації лабораторія зможе впевнено казати про те, хто насмердів у Кременчуці.

Нагадаємо, в ніч на 27 серпня майже увесь Кременчук, зокрема центр та нагірну частину, накрив суцільний сморід. За версією мерії, жахливий запах виник через пожежу в селі Бондарі.  Хоча кременчужани висували інші версії, серед яких навіть НЛО. Потім стало відомо, що насправді пожежа на березі ставка-випарника, внаслідок якої запалав мазут із травою, сталася задовго до появи хімічного диму в Кременчуці. І поки рятувальники гасили пожежу в Бондарях, кременчужани, яким набрид сморід, вирушили до Кременчуцької ТЕЦ, де виявили перевищення концентрації кількох шкідливих речовин, зокрема метану та діоксиду азоту. На засіданні екологічної комісії в мерії версію про надмірні викиди з ТЕЦ спростували та сказали, що причин для смороду в місті взагалі кілька, зокрема труба в Соснівці. При цьому презентація, що була показана на комісії, не збігалася з протоколами екологів. 30 серпня пожежу в селищі Бондарі нарешті загасили, але сморід залишився: тепер про нього завчасно сповіщає служба допомоги мера. При цьому єдине, що залишається робити кременчужанам під час викидів, - це вологе прибирання. Але треба зазначити, що питна вода в місті також, здається, є небезпечною, бо має колір чаю. 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 2607 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 3068 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 3509 0