Новини з 1996 року

З 1 січня 2018 року "міжнародні" водійські права перестануть діяти в ЄС

Марина Баніт 10 серпня 2017 12:15 881 0

Начальник головного сервісного центру МВС України Владислав Криклій повідомив, що водіїв з України з безстроковими посвідченнями вже зараз іноді не пускають у країни ЄС, а з 1 січня 2018 року так звані міжнародні в ЄС взагалі вважатимуться недійсними.  

Щоб отримати водійські права нового зразка, не потрібно буде заново здавати ПДР. Необхідно всього лише пройти медогляд. Вартість нових водійських посвідчень з чіпом буде на кілька відсотків дорожча, ніж нинішні права, що коштують 201 грн.

Також пропонується встановити в посвідченнях мікрочіпи. Це убезпечить людей від підробок, - вважає Криклій.

Повідомляє Еспрессо.

Нові права видаватимуться максимум на 15 років. Для водіїв вантажівок цей термін скоротиться до 5 років, і медогляд для водіїв вантажівок та автобусів може бути більш ретельним, ніж для інших. Також строгі правила проходження медогляду передбачений для водіїв у віці від 50 років – їм доведеться проходити його кожні три або п'ять років.

Довідково: Що необхідно для подорожі за кордон на авто?

—      національне посвідчення водія

(зверніть увагу, що посвідчення водія має відповідати міжнародним вимогам – зокрема, у разі користування національним посвідченням водія за кордоном документ повинен мати термін дії)

—      розпізнавальний знак України на транспортному засобі

—      договір обов’язкового страхування  цивільної  відповідальності  власників транспортних засобів

—      свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, що видане на особу, яка перетинає кордон

—      державний номерний знак на ТЗ.

Водіям слід пам’ятати, що індивідуальні номерні знаки транспортних засобів дійсні лише на території України, за кордон необхідно виїжджати з державними номерними знаками.

У разі відсутності права власності на транспортний засіб слід  оформити  документи  для  поїздки за  кордон, для цього необхідна заява  власника  транспортного засобу або документ, що підтверджує  право  користування і (або) розпорядження транспортним засобом.

Особам, що здійснюють поїздку за кордон, на період подорожі видається  свідоцтво  про реєстрацію  на  їхнє  ім’я. Свідоцтво про реєстрацію, видане на ім’я власника  транспортного  засобу,  і  документи,  які підтверджують право  користування і (або) розпорядження транспортними засобами, зберігаються  у  сервісному центрі МВС.

Важливо! Видане на  період  поїздки за кордон свідоцтво про реєстрацію підлягає  поверненню відповідному сервісному центру МВС  не пізніше 10 днів після повернення з-за кордону.

Транспортні засоби,  на які, згідно із законом, встановлено тимчасову заборону на зняття з обліку (крім транспортних  засобів, придбаних  у  розстрочку), до поїздок за кордон не допускаються.

Про це йдеться на сайті ГСЦ МВС України.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

І раком ставитиме, і барин народу. Як депутат міськради Денис Терещенко поспілкувався з людьми. ВІДЕО 3689 2
Мелодія металу: кременчуцький коваль Геннадій Сметанко презентував новий витвір мистецтва. ФОТОрепортаж 132 0
У Кременчуці відкрили стелу, присвячену Герою Небесної Сотні Ігорю Сердюку. ФОТОрепортаж 337 0