Новини з 1996 року

З 1 квітня на Полтавщині запустять пілотний проект реформ вторинної медичної допомоги

Валерія Макряшина 27 лютого 2019 15:00 717 0

Кабінет Міністрів вирішив запустити пілотний проект з реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медгарантій для вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в Полтавській області з 1 квітня по 31 грудня.

Відповідне рішення уряд ухвалив на засіданні в середу, передають Українські Новини.

Згідно з пояснювальною запискою, Кабмін також затвердив порядок проведення пілотного проекту, який визначає умови його проведення, комунальні установи, в межах яких реалізовується проект, тарифи, що застосовуються, та коригуючі коефіцієнти, а також порядок використання коштів за відповідною програмою.

Договір про медобслуговування укладатиметься з учасниками в електронній формі, але за межами електронної системи охорони здоров'я у зв'язку з перебуванням відповідного функціоналу на стадії розробки.

У рамках пілотного проекту Національна служба здоров'я буде оплачувати медичні послуги амбулаторно-поліклінічної допомоги (в тому числі й на денному стаціонарі) за тарифом у вигляді глобальної ставки за медобслуговування пацієнтів.

Ставка розрахована для кожного медичного закладу окремо, враховуючи історичні дані попередніх років діяльності й суми фінансування медичної субвенції того чи іншого закладу охорони здоров'я.

Базовий розмір ставки за пролікований випадок становить 1,623 тис. гривень.

Вагові коефіцієнти діагностично спорідненої групи - від 0,263 до 6,117 залежно від тяжкості випадків і ресурсів лікування захворювань відповідних діагностично споріднених груп (трудових витрат, ліків і медвиробів, обладнання).

Документ передбачає, що Нацслужба здоров'я здійснюватиме оплату послуг вторинної медичної допомоги за договорами про медобслуговування населення на підставі звітів, які подають надавачі медпослуг в електронній формі.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Подорож у минуле: яким був Кременчук у ХХ столітті і яким він є зараз. ФОТОрепортаж 1313 0
З пензликом у руці по життю: в Кременчуці відкрили виставки двох досвідчених митців. ФОТОрепортаж 1680 0
Вулицями Кременчука: яким було наше місто у другій половині 20-го століття? 2026 0