Новини з 1996 року

З 1 червня змінюються правила вивозу тварини за кордон

Ксенія Омельченко 27 травня 2018 10:41 679 0

Жителям Полтавщини, які мають котів та собак, варто знати, що правила супроводження домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом змінено. Про це днями повідомили в Головному управлінні Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів у Полтавській області.

"Для супроводження домашніх тварин при їх переміщенні за межі території нашої держави з 01.06.2018 до уваги будуть братись лише ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразка, зміст яких розміщено в мережі інтернет, зокрема на сайті Верховної Ради України за посиланням", – ідеться в повідомленні.  

Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:

1. Клінічний огляд тварини.

2. Наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).

Розмір оплати – 51 гривня 29 копійок.

Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину входить до переліку платних адміністративних послуг, які надає Держпродспоживслужба, органи та установи, що належать до сфери її управління. Служба пояснює, що через видачу ветпаспортів невстановленого зразка були "численні запити інших контролюючих служб, які призводять до розслідувань".

Зараз ці паспорти можуть видавати держустанови ветмедицини, зокрема, державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

Зазначимо, що паспорт не видадуть, якщо:

1. Не дотримані ветеринарно-санітарні заходи, передбачені законодавством; є ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території

2. Неможливо безпосереднього оглянути тварину

3. Немає необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

Також зауважимо, що ветеринарно-санітарний паспорт на тварину дійсний до моменту її смерті.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись