Новини з 1996 року

Ювелірний етикет: що, як і куди носити

pplus 01 квітня 2020 08:10 180 0

Протягом багатьох століть люди носять прикраси, щоб поліпшити свій зовнішній вигляд, заявити про себе чи вкласти в них якесь послання. Модні тенденції приходять і відходять, але традиційні норми етикету носіння прикрас ще не втратили актуальність. Одне з головних правил вдалого образу — його доречність у тій чи іншій ситуації. Це ж стосується і ювелірних виробів.

Багато дівчат знають, що аксесуарами можна урізноманітнити практично будь-який образ, змусити грати по-новому старі речі, а також привернути до себе увагу оточуючих. Але щоб ця увага була позитивною, варто знати прості правила ювелірного етикету, дотримуючись яких, ви не будете виглядати як біла ворона в офісі чи на вечірці.

На кожен день

Деякі прикраси можна носити постійно. Наприклад, для одружених людей — це обручки. Просте мінімалістичне намисто, непретензійні сережки, акуратні браслети — все це теж належить до категорії повсякденних прикрас.

Уникайте виробів, які «гримлять» при русі, особливо якщо йдете в офіс або, наприклад, у театр. Це може спричинити дискомфорт не тільки вам, але й оточуючим.

Також не зовсім доречно в повсякденних луках виглядають великі дорогоцінні камені (притримайте їх для урочистих заходів).

Що стосується діамантів, то давно існує правило, що їх не слід носити раніше п'ятої години вечора, а також молодим незаміжнім дівчатам. Хоча ця норма потроху втрачає свою актуальність, вона все ж не позбавлена сенсу.

В офіс

Коли вибираєте прикраси для роботи, віддавайте перевагу таким виробам, які не акцентують на собі увагу й не створюють шуму.

Якщо в офісі строгий дрес-код, а також вам доводиться бути присутніми на ділових зустрічах, то варто відмовитися від дорогих помітних ювелірних прикрас. Цілком прийнятні сережки-цвяшки, пуссети, тонкі браслети без великих каменів.

Не носіть на одній руці відразу кілька браслетів, які при зіткненні один з одним гримлять. Також із таким набором ви будете заважати колегам, друкуючи на клавіатурі.

Не перевантажуйте офісний аутфіт. Носіть мінімум прикрас: наприклад, або наручний годинник, або браслет.

Залиште вдома екстравагантні брошки, сережки у формі квітів і масивні персні.

Якщо є сумніви — не надівайте прикраси взагалі.

На урочисті заходи

Особливі події — чудова можливість дати дорогим і красивим ювелірним виробам сяяти на нас повною мірою. Однак перетворюватися на ворону-клептоманку все ж не варто.

Виберіть одну частину тіла, яку ви хочете підкреслити. Нехай найбільша прикраса в образі буде на ній, а всі інші — менш помітні, щоб вони просто делікатно доповнювали першу скрипку.

Не варто носити відразу всі прикраси з одного гарнітура. По-перше, це жахливий несмак, по-друге, наряд буде сильно перевантажений, а ви залишитеся в тіні.

На вечірку

На вечірку можна надіти практично будь-які прикраси. Просто знайте міру і враховуйте наряд, який підібрали.

Правила ювелірного етикету, які застаріли

«Не можна одночасно носити срібло й золото». Ця норма давно застаріла. Зараз можна спокійно міксувати вироби з різних дорогоцінних металів, головне — робити це акуратно й уважно.

Раніше жінкам не рекомендувалося носити каблучки на безіменному пальці, якщо це не обручка. Забудьте. Носіть будь-які прикраси на будь-яких пальцях. Можна навіть надіти відразу декілька на один.

«Не можна змішувати штучні та дорогоцінні камені». Вже можна. Тим більше, що майстерність в обробці штучних каменів і скла вийшла на такий рівень, що від дорогоцінних їх часом дуже складно відрізнити, тим більше неозброєним оком.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1303 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1975 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2541 0