Новини з 1996 року

Юрій Шаповалов отримав 13800 грн компенсації з державного бюджету за оренду житла у вересні

Віктор Крук 07 жовтня 2016 11:45 512 0

Гроші з державного бюджету на оренду житла у Києві за вересень отримали 172 народних депутати. Серед них і депутат від Кременчука Юрій Шаповалов.

Список народних депутатів, які отримали кошти для компенсації вартості оренди житла або винайму готельного номера у Києві за вересень сьогодні оприлюднений на офіційному сайті Верховної Ради. Цього місяця у списку значаться 172 нардепи із 423-х, у той час як минулого місяця таких було 170. Отже, кількість бажаючих «відкусити» свій шматочок бюджетного «пирога» серед народних обранців щомісяця зростає.

У цьому списку під номером 165 значиться і народний депутат від Кременчука Юрій Шаповалов. Другий нардеп від нашого міста - Костянтин Жеваго - компенсацію за вересень не отримував.

Сума компенсації за оренду житла або готельного номера для кожного народного депутата у вересні становить 13800 грн. Вона не залежить від того, за які кошти нардеп наймає житло у столиці чи, може, має власне, бо є фіксованою і складає 460 грн. за добу. У вересні 30 днів, і тому кожен із 172-х колег Юрія Шаповалова по парламенту разом з ним отримали з державного бюджету по 13 тисяч 800 грн. (460 грн. х 30). Загалом це обійшлося платникам податків у понад 2,4 млн. грн. 

У своїй парламентській групі «Воля народу» Юрій Шаповалов не один зумів отримати від держави додаткові кошти. Ще четверо його колег по групі із 19-ти нардепів також скористалися такою нагодою. Серед них і мільйонер Михайло Ланьо.

У фракції «Блок Петра Порошенко» кошти на оренду житла з бюджету отримали 62 нардепи зі 142-х. У фракції «Народний фронт» це зробили більше половини депутатів - 43 із 81-го, як і в Об’єднанні «Самопоміч» - 15 із 26-ти, а у фракції «Опозиційного блоку» - 11 із 43-х.

У фракції Радикальної партії Олега Ляшка таких нардепів було 6 із 21-го, а у ВО «Батьківщина» - 5 із 19-ти. Ще 10 нардепів поповнили свої гаманці бюджетними грошима із групи «Партії «Відродження», до якої входить 23 народних депутати. Щодо позафракційних парламентарів, то компенсації отримали 13 із 42-х.

Варто зауважити, що серед отримувачів компенсації Юрій Шаповалов не один депутат-мільйонер (згідно з декларацією, у 2015 році він отримав 2 млн. 562 тис. грн. доходу і ще близько 1,6 млн. - члени його сім’ї). Отримували компенсацію і більш заможні нардепи: Андрій Вадатурський, Євгеній Гєллєр, Михайло і Дмитро Добкіни (понад 10 млн. грн. доходу), Євгеній Мураєв та інші. А от Костянтин Жеваго майже за два роки своєї депутатської діяльності компенсацію від держави за оренду житла не отримував жодного разу. Можливо, тому, що у Києві буває дуже рідко, а може, сума для мільярдера надто мала?

Юрій Шаповалов у парламенті буває частіше за свого колегу - за даними електронної реєстрації, він був присутній на 92%, а письмової реєстрації – на 85% пленарних засідань Верховної Ради. У порівнянні з іншими нардепами це досить непоганий показник відвідування свого робочого місця.  

Варто зазначити, що, окрім компенсації за оренду житла нардепи отримують ще й надбавки за «інтенсивність праці», компенсацію вартості проїзду та інші додаткові види грошових виплат. На сайті Верховної Ради поіменного списку отримувачів цих виплат не оприлюднюють, але, за даними «Українських новин», які вони отримали з апарату парламенту, лише за вересень 182-м нардепам було виплачено 431 тис. грн. у вигляді компенсації вартості проїзду, майже 2,3 млн. грн. - надбавки за «інтенсивність праці», 55 тис. грн. - доплати за ранг, 33 тисячі – надбавки за вчений ступінь і понад 1300 грн. – за знання іноземної мови. Це на додаток до нарахованої у вересні зарплати народним обранцям, загальний обсяг якої склав майже 7 млн. грн.

Сподіваємося, що Юрій Шаповалов не прогавив свого, і окрім зарплати та компенсації за оренду житла, зумів отримати й інші додаткові виплати з держбюджету, адже він протягом вересня кілька разів приїздив до Кременчука і витратився на бензин. 

 

Теги: Шаповаловкомпенсаціїнардеп

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись