Please enable JavaScript!
Bitte aktiviere JavaScript!
S'il vous plaît activer JavaScript!
Por favor,activa el JavaScript!
antiblock.org

Новини з 1996 року

Яценюк теж так голосував. Автозаводський суд Кременчука позбавить віце-мерів приставки «корупціонери»

Олександр Курилов 17 січня 2016 18:23 1124 0

В Автозаводському районному суді за тиждень  відбілять «чесні імена» одразу  трьох кременчуцьких чиновників – двох віце-мерів нашого міста Руслана Проценка, Ольгу Усанову та дружину Проценка – Зінаїду. Їм трьом правоохоронці, у відповідності до закону, закидали конфлікт інтересів під час голосування на сесії міськради за своє обрання та встановлення собі рівня оплати – визначення окладів і премій.

Відповідну інструкцію для виконання кременчуцьким суддям з цього приводу оприлюднив промерський сайт «Бред тудей», який очолює відомий новий керівник Крюківської адміністрації Дмитро з виконкомівським «позивним» «Скандал».

Головний суддівський аргумент, який буде використано для відбілювання заступників міського голови нашого міста, - такий. 

Голосування обраних віце-мерів Кременчука за себе і встановлення собі розміру оплати праці, звісно, є корупційним прецедентом. І взагалі від такої дії пахне погано.

Однак тут є суддівський козир – за своє призначення Прем’єром у Верховній Раді голосував також Арсеній Яцеюк. А якщо це робити можна йому, то можна й усім…

Це репортер «Програми плюс» побував у кабінетах Автозаводського суду, аби дізнатися, наскільки реальне твердження, що кременчуцькі судді підтвердять корупційні протоколи, які проти наших заступників міського голови склали працівники правоохоронних органів.

«Вся справа в тому, що у Верховній  Раді голосують так само. Тож ми не вбачаємо корупції у голосуванні чиновників за себе.

Щодо другого в цьому корупційному протоколі – заступники мера, вже будучи обраними представниками виконавчої влади, голосували за встановлення собі рівня оплати праці, то цим займається вся Верховна Рада.

А як ти засудиш одразу 450 народних депутатів?» - таке пояснення працівника місцевої «Феміди», який погодився на умовах анонімності пояснити корупційні аргументи. Про те, що Яценюк за рівень своєї оплати у парламенті не голосував - репортер не згадував. Чому - зрозуміло.

За тим, що оприлюднено, – наші судді вдадуться до нового, ними придуманого принципу Феміди, який має назву «Казус корупції».

Його зміст – порушувати закони начебто не можна. Але якщо їх уже порушено й за це ніхто не відповів, то, відповідно, такі корупційні порушення можна робити всім.

Якщо ж говорити простіше, то приклад такий.

Якщо ваш сусід у під’їзді багатоповерхівки загадив ліфт,  то у випадку уникнення ним покарання його приклад можуть наслідувати всі бажаючі й усі разом продовжувати гадити у ліфті.

На те він і наш кременчуцький корупційний казус.  

P.S. У нашій ситуації подружжю Проценків та Усановій немає чому радіти - сумнівний досвід Яценюка, який голосував за своє призначення Прем'єр-міністром України в статусі народного депутата України, тут не допоможе. Як не дивно, те, що зійшло Яценюку з рук, вже не може минутись для кременчуцьких чиновників. Бо справа криється в деталях.

Як відомо, очільник уряду обіймає свою посаду з 27 лютого 2014 року. Сама ж відповідальність за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів в українському законодавстві була введена в дію 14 жовтня 2014 року Законом України "Про запобігання корупції", тобто явно пізніше, ніж встиг Яценюк проголосувати сам за себе.  Про козирі для наших місцевих чиновників, політичні чи юридичні, в цьому випадку говорити не доводиться.

Норма Закону настільки чітко підходить під діяння нашого горе-тріо на першій сесії міськради теперішнього скликання, що судді Пальчик залишається лише якомога швидше поповнити українську судову антикорупційну практику конкретними прикладами застосування норм. 

 

Теги: Сесія міської радиКорупціяПолітика КременчукаПригоди Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 806 0
Відпочити у Єгипті й Туреччині виявилося набагато дешевше, ніж на курортах України: порівняння цін 1496 0
Вперше кременчужанин на Євро: Роман Безус вийшов на поле за 2 хвилини до переможного гола 1501 0