Яценюк теж так голосував. Автозаводський суд Кременчука позбавить віце-мерів приставки «корупціонери»

В Автозаводському районному суді за тиждень відбілять «чесні імена» одразу трьох кременчуцьких чиновників – двох віце-мерів нашого міста Руслана Проценка, Ольгу Усанову та дружину Проценка – Зінаїду. Їм трьом правоохоронці, у відповідності до закону, закидали конфлікт інтересів під час голосування на сесії міськради за своє обрання та встановлення собі рівня оплати – визначення окладів і премій.
Відповідну інструкцію для виконання кременчуцьким суддям з цього приводу оприлюднив промерський сайт «Бред тудей», який очолює відомий новий керівник Крюківської адміністрації Дмитро з виконкомівським «позивним» «Скандал».
Головний суддівський аргумент, який буде використано для відбілювання заступників міського голови нашого міста, - такий.
Голосування обраних віце-мерів Кременчука за себе і встановлення собі розміру оплати праці, звісно, є корупційним прецедентом. І взагалі від такої дії пахне погано.
Однак тут є суддівський козир – за своє призначення Прем’єром у Верховній Раді голосував також Арсеній Яцеюк. А якщо це робити можна йому, то можна й усім…
Це репортер «Програми плюс» побував у кабінетах Автозаводського суду, аби дізнатися, наскільки реальне твердження, що кременчуцькі судді підтвердять корупційні протоколи, які проти наших заступників міського голови склали працівники правоохоронних органів.
«Вся справа в тому, що у Верховній Раді голосують так само. Тож ми не вбачаємо корупції у голосуванні чиновників за себе.
Щодо другого в цьому корупційному протоколі – заступники мера, вже будучи обраними представниками виконавчої влади, голосували за встановлення собі рівня оплати праці, то цим займається вся Верховна Рада.
А як ти засудиш одразу 450 народних депутатів?» - таке пояснення працівника місцевої «Феміди», який погодився на умовах анонімності пояснити корупційні аргументи. Про те, що Яценюк за рівень своєї оплати у парламенті не голосував - репортер не згадував. Чому - зрозуміло.
За тим, що оприлюднено, – наші судді вдадуться до нового, ними придуманого принципу Феміди, який має назву «Казус корупції».
Його зміст – порушувати закони начебто не можна. Але якщо їх уже порушено й за це ніхто не відповів, то, відповідно, такі корупційні порушення можна робити всім.
Якщо ж говорити простіше, то приклад такий.
Якщо ваш сусід у під’їзді багатоповерхівки загадив ліфт, то у випадку уникнення ним покарання його приклад можуть наслідувати всі бажаючі й усі разом продовжувати гадити у ліфті.
На те він і наш кременчуцький корупційний казус.
P.S. У нашій ситуації подружжю Проценків та Усановій немає чому радіти - сумнівний досвід Яценюка, який голосував за своє призначення Прем'єр-міністром України в статусі народного депутата України, тут не допоможе. Як не дивно, те, що зійшло Яценюку з рук, вже не може минутись для кременчуцьких чиновників. Бо справа криється в деталях.
Як відомо, очільник уряду обіймає свою посаду з 27 лютого 2014 року. Сама ж відповідальність за вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів в українському законодавстві була введена в дію 14 жовтня 2014 року Законом України "Про запобігання корупції", тобто явно пізніше, ніж встиг Яценюк проголосувати сам за себе. Про козирі для наших місцевих чиновників, політичні чи юридичні, в цьому випадку говорити не доводиться.
Норма Закону настільки чітко підходить під діяння нашого горе-тріо на першій сесії міськради теперішнього скликання, що судді Пальчик залишається лише якомога швидше поповнити українську судову антикорупційну практику конкретними прикладами застосування норм.
Коментарі
Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись