Новини з 1996 року

Якщо ви дуже хвилюєтеся за кермом, слухайте музику

pplus 10 грудня 2019 07:50 127 0

Інтернаціональна група вчених довела, що прослуховування музики за кермом позитивно впливає на здоров'я людини.

Якщо ви дуже хвилюєтеся за кермом, слухайте музику — такий вердикт учених із Бразилії, Великобританії та Італії.

Науковці з Державного університету Сан-Паулу, Оксфордського університету Брукс та Університету Парми з'ясували, що інструментальна музика — саме з нею пов'язано дослідження нівелює стрес і заспокоює серце. Музика за кермом знижує ризик інфаркту міокарда — це те, що вдалося встановити абсолютно точно.

Дослідження проводилося із допомогою жінок до 23 років, які сідали за кермо кілька разів на тиждень. Причому для чистоти експерименту вони керували не своєю машиною. Серцевий ритм респонденток вимірювався за допомогою холтера. Неважко здогадатися, що вчені оцінювали ритм серця як під час прослуховування музики за кермом, так і під акомпанемент дорожніх звуків.

Виявилося, що серцевий ритм спокійніший під час прослуховування музики. Справа в уповільненні процесів парасимпатичної нервової системи, пояснив професор Вітор Енграсія Валенті з Сан-Паулу. Все просто — симпатична нервова система, її пасивність, також уповільнює серцевий ритм, знижує прояви стресу. І навпаки. Тому музика сприяє збереженню самовладання, щоправда, ще не зрозуміло, як саме.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуцькій бібліотеці пригощали гарячим глінтвейном. ФОТО 686 0
Кременчужани можуть насолодитися красою традиційних вузлових ляльок. ФОТО 750 0
У Кременчуцькій галереї - аншлаг: відкрили всеукраїнську виставку. ФОТОрепортаж 928 0