Новини з 1996 року

Якщо не їсти і не пити. Скільки часу потрібно кременчуцькій родині, щоб назбирати на власну квартиру?

Валерія Макряшина 10 липня 2020 11:15 1591 0

Іпотечні кредити, які надають сьогодні банки, досі є дорогими. І тому не дивно, що кременчужанам важко їх виплачувати, адже середня зарплата на Полтавщині (станом на травень 2020 року) складає не так уже й багато - 10 тисяч 106 гривень на місяць, а середня вартість однокімнатної квартири – 400 тисяч гривень. 

"Програма Плюс" підрахувала, скільки років потрібно кременчуцькій родині, щоб назбирати на квартиру, враховуючи середній дохід громадян у нашій області. 

Наш гіпотетичний покупець квартири – родина з двома працюючими дорослими, які отримують щомісяця середню заробітну плату, тобто 10 тисяч гривень. 

Вартість квартир у Кременчуці коливається від 300 до 600 тисяч гривень - залежить від місця розташування нерухомості та її стан. Для дослідження беремо квартиру, яка розташована в нагірній частині міста, вартість якої 400 тисяч гривень.

Тож якщо щомісяця відкладати дві середні зарплати, а це в нас 20 тисяч гривень, то середньостатистичній родині, якщо нічого не їсти, не вдягатися, не платити за квартиру, тощо, буде потрібно 1 рік 8 місяців, щоб назбирати необхідну суму.

Якщо ж кременчуцька родина відкладає лише 40% від доходів (тобто 8 тисяч гривень), бо зазвичай цей відсоток використовують банки при розрахунку можливості кредитування громадян, то, щоб назбирати на квартиру за 400 тисяч гривень, їм потрібно буде 4 роки та 2 місяці. Але в цьому випадку ці 4 роки доведеться прожити на одній воді і хлібі. 

 


(Але банки використовують дуже широке трактування поняття "дохід позичальника". Зазвичай вони мають на увазі всі доходи: і офіційні, й ні). У своєму розрахунку брали до уваги зарплату як єдиний вид доходу родини).


 

Порівнюючи середні можливості кременчужан із мешканцями інших областей, можемо сказати, що ми не найгірші. У Харкові середня заробітна плата на двох складає 18 тисяч гривень, а найбільше громадяни заробляють у Києві – 30,4 тисячі гривень (але там і квартири дорогі - коштують понад мільйон гривень).

Але варто пам'ятати, що внаслідок інфляцї (курс долара) гроші з часом дешевшають. Тому років через сім вищевказаних заощаджень, які кременчужани зберігатимуть під подушкою, може вже не вистачити на придбання житла.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці нагородили учасників конкурсу художніх робіт, присвячених пожежній безпеці. ФОТОрепротаж 842 0
«Той, хто створював обличчя Кременчука»: відкрилася виставка картин Миколи Анісімова. ФОТОрепортаж 1271 0
У Кременчуці нагородили воїнів-добровольців, ветеранів російсько-української війни. ФОТОрепортаж 1727 0