Новини з 1996 року

Яких правил потрібно дотримуватися, щоб зробити якісне селфі

pplus 03 червня 2020 07:35 187 0

Словникової фіксації слова «self» поки немає. Зате є захоплююче заняття, яке воно означає. Тому поради для селфі на кшталт «не робіть своє портретне фото перед дзеркалом — спалах зіпсує кадр, краще попросіть про послуг друга» абсолютно неправильна. Тому що така фотографія — вже не селфі.

Допомога когось стороннього при створенні свого портрета в цій техніці не передбачена. Тут автопортрет може бути зроблений з використанням «неживих» пристосувань: автоспуску, дзеркала, монопода.

Всі корисні правила для отримання якісного зображення такого формату можна умовно розбити на дві групи: що бажано зробити і чого краще уникати.

Вітається:

1. Озирнутися навколо:

раптом в кадр мають шанс потрапити випадкові люди, а в їх плани така «фотосесія» зовсім не входить?

чи все в порядку, наприклад, з домашньою обстановкою, якщо знімається власний інтер'єр (незаслана постіль, неприбраний посуд, сліди вчорашньої вечірки)?

чи немає поблизу поверхонь, що відбивають, які «приплюсують» до основної фотографії ще й «збоку» або «кадр зі спини»?

2. Застосувати для роботи фронтальну камеру. Вона дозволяє контролювати процес фотозйомки (зображення видно на екрані). Хоча мегапікселів, зрозуміло, більше в основної камери смартфона.

3. Розслабитися і думати про щось приємне (оптимальний варіант — про смішне) в момент клацання гаджета. Така тактика — гарантія природного виразу обличчя і щирої посмішки на селфі.

4. Робити зйомку піднятою камерою. Прийняти «нерухому» позу (найпростіше її досягти, затримавши на кілька секунд дихання). Тоді зображення буде чітким, не «розмажеться» і не «розповзеться».

Переваги:

овал обличчя виглядає більш витягнутим (зменшується пухлість щік, якщо вона є);

автоматично забираються «зайві» тіні;

зникає необхідність контролювати задній план (він майже зникає).

Явно буде зайвим:

1. Використовувати в якості "фону" трагічні або сумні події.

2. Ризикувати життям (здоров'ям) навіть заради ефектного кадру.

3. Викладати в Мережу на загальний огляд результати «сесії», які призначені для вузького кола близьких знайомих (та ж корпоративна зустріч Нового року): власне миле обличчя в оточенні безлічі радісних, але нетверезих осіб обох статей. Варто подумати: адже немає ніякої гарантії, що в цей момент сторінку з «веселими» селфі не переглядає потенційний роботодавець з солідної фірми...

Оригінальний фон при зйомці, новий образ, зміщення стереотипів, тварини (домашні вихованці, сільські мешканці кошари, стайні) в ролі напарників... І — якісні кадри обов'язково прикрасять профіль «досвідченого фотографа», що робить селфі!

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Посол Словаччини, модерн, романтика і містика: у Кременчуці відкрили Міжнародну виставку. ФОТОрепортаж 332 0
Різнокольорові голуби та пухнасті кошенята: у Кременчуці відбулася виставка домашніх тварин. ФОТО 694 0
Бонус від Кременчуцького льотного коледжу: захоплюючі польоти над Дніпром, які вразили містян. ФОТО 544 0