Новини з 1996 року

Яке у Кременчуці виробництво, така і зарплата. Керівники місцевих заводів відзвітувалися за рік

Олександр Курилов 19 січня 2020 10:00 939 0

У 2020 році питання розміру заробітної плати у Кременчуці, яка точно не збільшуватиметься, бо немає економічного зросту, буде головним.

Й це останні повідомлення з наших заводів, де керівники місцевої промисловості відзвітувалися за минулий рік.

За тим, що повідомляється: головний кременчуцький рекорд поставили працівники ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», у якого в останній тиждень перед новим роком «Укрзалізниця» купила 18 пасажирських вагонів та один дизель-потяг.

У підсумку, а з початку року також було виготовлено 5237 вантажних вагонів, зріст склав 41,7 відсотки у порівнянні з 2018-м.

Про що слід сказати – ПАТ «КВБЗ» для Кременчука це велике бюджетоутворююче підприємство, де відзвітували про зріст, й більше таких прикладів у нашому місті немає.

Натомість на інших відносно великих кременчуцьких заводах, як-то ПАТ «Кредмаш», повідомляють про протилежні результати – зменшення обсягів виробництва на 14,8 відсотків.

Те ж саме стосується й Кременчуцького колісного заводу, де відзначають падіння обсягів виробництва аж на 62%.

Й зрозумілі причини такого – обидва підприємства перебувають під російськими санкціями.

(В Росії у них був найбільший ринок збуту, але через дії тамтешніх конкурентів, а їх в обох кременчуцьких заводів дуже багато, і ПАТ «Кредмаш», і ПАТ «КрКЗ» доводиться шукати нові ринки.

І навіть якщо Кредмашу знову відкриють російських ринок,  це вже нічого нашому заводу не дасть, бо їхнє місце вже зайнято тим же Самарським заводом, з яким кременчужани дуже сильно товаришували і натоваришувалися).

Гірше в економічних справах Кременчука те, що навіть ті заводи, які не працюють сьогодні на російський ринок взагалі, теж показують зменшення обсягів виробництва.

І якнайкращий показник в цій справі – Кременчуцький сталеливарний завод, де виготовляють вагонні рами та балки й де обсяги виробництва зменшено на 30,8 відсотки.

Й те ж саме стосується місцевої легкої промисловості, де виготовляють одяг для країн Європи під тамтешніми брендами й звітують про зменшення виробництва на 35 відсотків, що дуже багато.

Аналогічна ситуація не тільки в легкій промисловості, але й харчовій теж, де єдиний, хто звітує по успішну діяльність, – це Кременчуцький молокозавод.

Останнє, про що слід додати, – це про прогнози.

І вони поки що невтішні, хоча є повідомлення уряду про наміри збільшити обсяг ремонту доріг цього року, що робитиметься за кредитні кошти.

Однак як це вплине на економіку підприємств Кременчука, за винятком двох кременчуцьких кар’єрів – «Кварцу» та Малокохнівського, поки що сказати важко.    

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

У Кременчуці відомий художник представив одразу 160 робіт: від смаколиків до філософії. ФОТОрепортаж 644 0
Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 860 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 1102 0