Новини з 1996 року

Як знущаються над німецькими інвесторами, які переробляють кременчуцьке сміття

Марина Баніт 09 червня 2017 10:43 962 0

На засіданні депутатської комісії з питань бюджету був запрошений представник ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природного середовища».

 Представник товариства  в рамках інвестиційного проекту має реконструювати газоутилізуючу систему на полігоні твердих побутових відходів із подальшим видобутком біогазу та перетворенням його в електричну енергію.

 Після складення примірника договору рішення має бути затверджено на черговій сесії Кременчуцької міської ради.

Тоді в місті буде дано старт інвестиційному проекту, учасниками якого на партнерських засадах стануть ТОВ «Спільне українсько-німецьке підприємство «Альтернативні енергосистеми та технології захисту навколишнього природного середовища» та ТОВ «Кременчуцьке підприємство з санації полігону».  

Представник обговорював бізнес-план, згідно з яким проходитиме реконструкція газоутилізуючої системи, його збір та перетворення в електричну енергію. Приватний інвестор готовий вкласти власні кошти в сумі 800 тис. євро на реконструкцію газоутилізуючої системи, що була встановлена в 2008 році та станом на сьогоднішній день на 50% знаходиться в неналежному технічному стані.

Вартість усієї газоутилізуючої системи становить близько  3 млн. 700 тис. грн. У разі, якщо припиняється партнерство, обладнання для обробки сміття партнер забере з собою. Але в разі співпраці протягом 14 років обладнання перейде в комунальну власність. Розподіл долей від проекту планується наступним чином: 59% - товариству, 41% - комунальному підприємству.

Представник також зазначив, що проект має приносити щонайменше 46% прибутку, у протилежному випадку це не рентабельно, і він буде змушений піднімати питання про скасування договору.

 Тут голова кременчуцької комісії Олександр Плескун почав пояснювати, що їх не влаштовує варіант одностороннього розірвання відносин. Вони запропонували позначити наперед критерії зниження рентабельності. Але представник зазначив, що рентабельність – як в Україні так і в Німеччині - має однакове поняття. Він зауважив, що мав певний досвід роботи в Україні (з огляду на все - гіркий) і тому не буде змінювати частину договору про припинення співпраці в разі нерентабельності. Він пояснив, що гроші вкладаються не бюджетні, а приватні. Тому, в разі нерентабельності, він хоче мати можливість згорнути бізнес та забрати своє власне обладнання.

Представник розповів що були такі прикрі випадки, коли на полігон було вивезено близько 400000 тон шлаків зі Сталеливарного заводу. Через це знизилася якість газу, а це призвело до нерентабальності проекту.

Був ще один прикрий випадок, коли привезене сміття вже було перероблене до того, як його привезли. Він зазначив, що в Кременчуці подібні прециденти порушень, що ведуть до збитків, це «нормальна» практика. Також інвестор розповів присутнім про те, що до всього цього з підприємства викрали матеріали та обладнання.

Голова комісії намагався зрозуміти, яка ж грошова вигода буде для бюджету Кременчука .

Віце-мер Пелипенко зазначив, що ніякої вигоди, окрім спасіння Кременчука від загазованості, по суті, немає. До бюджету міста буде надходити лише гроші з оренди за полігон. Але в рамках захисту населення від газів, які є небезпечні для людей, - це велика вигода.

Пан Плескун продовжував наполягати на гарантіях та вигодах.

Представник товариства вже трохи емоційніше почав пояснювати. "Які ризики бере на себе Кременчук?" – запитав він. Ніяких вкладень, ніяких втрат, ніяких ризиків. Кременчук матиме перероблене сміття за рахунок інвесторів, на обладнанні інвестора та ще інвестор платитиме гроші за оренду. 

Нарешті всі усвідомили, що проект потрібний, умови нормальні. Тому після конструктивного діалогу вирішили не конфліктувати, а домовлятися.

При цьому зміни в договорі ще можуть мати місце.

Теги: Бізнес Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 428 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 547 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1052 0