Новини з 1996 року

Як зміниться заробітна плата українських учителів

Іона Харченко 04 червня 2019 16:20 359 0

Як сказала очільниця Міністерства освіти та науки Лілія Гриневич в інтерв’ю порталу «Нова українська школа», в оплаті праці молодих і досвідчених учителів потрібно відходити від єдиної тарифної сітки.

«Я вважаю, що дуже потрібна реформа оплати праці вчителя. Нам треба відходити від єдиної тарифної сітки, яка породжує величезну різницю в оплаті праці між молодими та досвідченими вчителями. Ми підготували проект такої реформи», – розповіла Гриневич.

Вона пояснила, що реформа передбачає щорічний план підвищення зарплатні вчителя до трьох мінімальних зарплат до 2023 року, як передбачено в законі «Про освіту».

За її словами, суть реформи полягає в тому, що різниця в оплаті праці вчителів із різним досвідом роботи має бути меншою, має зрости зарплата молодих учителів, як і загалом оклад учителя.

«У підготовленій нами постанові прописано графік з досягнення зарплати, яка виписана в законі «Про освіту» (мінімальний оклад у три мінімальні зарплатні до 2023 року). Це довгостроковий план, який чітко показує, що буде наступного року, через рік, ще через рік, і як ми виходимо на перехідні положення закону «Про освіту»», - сказала Гриневич.

Вона наголосила, що через дострокові вибори в парламент уряд може не встигнути імплементувати цю реформу, оскільки «вона має йти з новим бюджетом, тобто з нового календарного року».

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 418 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 541 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1046 0