Новини з 1996 року

Як зберегти, примножити або відновити свою емоційну грамотність

pplus 09 квітня 2020 08:30 156 0

Емоційна грамотність — це те, що необхідно кожному з нас. Сучасний світ сповнений стресових ситуацій, які часто залишають негативний осад. Емоційна грамотність допоможе стати вашій психіці міцнішою.

Цим терміном позначають вміння людини розуміти саму себе, свої реакції на ті чи інші вчинки оточуючих, події, слова і так далі. Емоційна грамотність — це не просто якась побічна психологічна концепція або визначення, яке нічого не означає. Багато в чому це ключовий аспект створення позитивних життєвих умов. Вона допомагає нам бути щасливими в сучасному світі, який став джерелом стресу.

Як з'являється емоційна неграмотність і що це таке

Справа в тому, що всі ми народжуємося грамотними в цьому плані, але з часом життя, події та люди можуть змушувати нас ставати менш розбірливими. Все це відбувається через величезний потік емоцій.

Раніше світ був не таким динамічним. Він був більш зрозумілим, але зараз настав час, коли буквально за кілька хвилин ми можемо відчути радість, потім розчарування, потім страх.

Зауважте, наскільки маленькі діти чутливі. Вони прекрасно розуміють, що доросла людина засмучена або зла, сумна або не весела. Згодом дитині стає все важче оцінювати світ за відчуттями, тому що соціум пригнічує в ній це вміння. Це відбувається через надмірну деморалізацію суспільства.

Нас із дитинства вчать, що потрібно платити за рахунками, створювати сім'ю, щоб підтримувати або покращувати демографічну ситуацію в країні. Нам не говорять, що потрібно розвиватися і ставати тим, ким ми мріємо, проявляючи свою індивідуальність, а також закохуватися і вибирати свій власний шлях на основі почуттів. Почуття вбиваються, тому що світові потрібні люди-роботи, які будуть працювати 365 днів у році, а не насолоджуватися життям.

Попри це, ви можете зберегти, примножити або відновити свою емоційну грамотність, адже ваше щастя у ваших руках. Тільки ми самі формуємо наше щастя з допомогою ставлення до всього, що відбувається.

Навіщо нам потрібна емоційна грамотність

По-перше, вона допомагає нам приймати важливі рішення, засновані на інтуїції. Вона підсилює позитивний відгук вашого шостого почуття, адже воно ґрунтується на почуттях, емоціях і вмінні їх аналізувати несвідомо.

Наприклад, якщо на вулиці хтось вирішить вас пограбувати, ви це помітите, якщо у вас буде розвинена емоційна грамотність. Ви зрозумієте і відчуєте, коли ви зустрінете на своєму шляху якусь важливу для вас людину, в яку можна закохатися, якій можна довіритися.

Якщо вам здасться, що людина, яка подобається багатьом, насправді прикидається, то в цьому випадку також на вас працює ваша грамотність і емоційний розвиток. Вона також допомагає нам ставати успішними й щасливими. Саме тому її відсутність породжує депресивні думки та апатичний стан.

Необхідно пам'ятати про те, що коли ви відрізаєте свої емоції та почуття, ви втрачаєте частинку себе. Неграмотність — це як атрофовані ноги або руки. Потрібно налагодити «кровообіг» емоцій, щоб почати жити заново й сприймати світ у яскравих фарбах, адже він не поганий і ніколи ним не був.

Як розвинути емоційну грамотність

Найважливіша порада — намагайтеся випробовувати всі емоції, які зустрічаються вам на шляху. Не відкидайте смуток, біль і тугу. Якщо ви не будете переживати їх теж, роблячи частиною себе, то атрофуються й інші.

Усі емоції служать одній меті — вони роблять вас чутливими та живими. Перший крок до відновлення емоційної грамотності — це слідування своїй пристрасті. Намагайтеся не відкидати свої мрії, а невідступно слідувати їм. Це допоможе вам знову відчути смак щастя, успіху, задоволення.

Другий крок - не стримуйте себе. Коли ви стримуєте емоції, то перегораєте. Хорошими можете ділитися з оточуючими людьми, щоб подобатися їм і виглядати позитивними. Все найгірше варто проговорювати наодинці з собою і з найближчими людьми. Потрібно чесно відкривати їм душу час від часу, коли хтось вас образив, а ви злякалися й не відповіли, або коли вас обдурили й ви сповнилися люттю, але не знаєте, куди її спрямувати.

Найближчим часом ви відчуєте, що починаєте розкриватися. Ваше життя буде ставати більш насиченим та цікавим. Повернеться відчуття того, що кожен ваш крок — правильний. Ви зможете простіше ставитися до всього, що відбувається, а ваш настрій спрямується вгору.

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1246 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1910 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2429 0