Новини з 1996 року

ЯК ЗАРОБИТИ НА ГРОМАДСЬКОМУ ОБГОВОРЕННІ, АБО ЧОМУ КРЕМЕНЧУЖАНИ Й ДАЛІ ПОМИРАТИМУТЬ ВІД ОНКОЛОГІЇ?

kurilov 07 серпня 2015 07:59 1276 0

Імпортні авто, якими на Біланівському ГЗК вивозять з кар’єра руду, коштують так само, як і «Мерседес», на якому їздить народний депутат  Юрій Шаповалов, а ще у Цюриху, де наш нардеп побував, на вимогу громади літаки не літають після 22-00.

А ще пан Шаповалов як представник української  влади категорично відмовився вести свій діалог українською мовою, бо тема про залізну руду.

Ще нардеп показав, наскільки сьогодні міцні його позиції, навіть за умови, якщо він пропонуватиме кременчужанам нерозумні речі. Це враження від побаченого у Міському Палаці культури, де зібралися дорослі люди, аби послухати та поаплодувати.  А йшлося ж про таке.

Про що воно – наше обговорення?

Кременчужани проти будівництва ПАТ «Біланівський ГЗК». З цього приводу вже кременчуцькі бютівці на чолі з нардепом Юрієм Шаповаловим провели вчора в Міському Палаці культури громадське обговорення, до якого долучився полтавський нардеп Сергій Каплін.

Головний «підсумок» такого обговорення – олігарх Жеваго свій  Біланівський ГЗК вже не будує. Звісно, не  будує він підприємство не через балачки у нашому місті,  а через різке зменшення попиту на залізну руду в світі, бо криза величезна (особливо в Росії та Китаї), але тим не менше. За словами пана Шаповалова,   це теж спільна – його та мешканців - заслуга.

У Міському Палаці культури  народний депутат України Юрій Шаповалов показав, як слід проводити громадські обговорення, на яких підтримують його політичні  ініціативи.

 Близько тисячі кременчужан у залі, з них 99 відсотків – жінки не надто молодого віку (актив Юрія Шаповалова та його сітка на виборах)  прийшли сьогодні в Міський Палац культури, аби аплодувати учасникам громадських слухань. Останні ж записувалися до виступу зарані й кому попало на обговоренні слова не давали. Однак  говорили на слуханнях про одне.

Про що  розповідали з трибуни?

Загалом, якщо відкинути всю політику, але зупинитися на проблемі, то найбільш цікавими були виступи двох професорів нашого КНУ – панів Цокура та Артамонова.

Зміст виступу першого – розповідь, що сьогодні залізні котуни методом флотації, як це  є у пана Жеваго, у світі вже не  виробляються. Є інші методи, які дозволяють зберегти річки, а сам видобуток руди проводиться сьогодні у світі закритим способом. Тоді не потрібно вбивати нашу землю.

Що саме слід робити  – пану Жеваго пояснять, але для цього йому потрібно співпрацювати з  Кременчуцьким національним університетом. Інакше у Кременчуці буде те ж саме, що й у Кривому Розі, де рівень захворюваності ще більший, ніж у нас, а рівень смертності набагато вищий за кременчуцький.

Натомість, на думку професора Артамонова, взагалі проблема появи нового Біланівського ГЗК є такою, яку нині вирішити неможливо. І проблема в тому, що копати новий гірничий кар’єр доведеться якраз у ставку-випарнику Кременчуцького нафтопереробного заводу.

Однак для того, щоб копати, спочатку потрібно цей ставок ліквідувати, а воду кудись відкачати та все очистити. А от це вже – із галузі фантастики.

Решта виступів – звичайні. Тож помічник нардепа Шаповалова  вголос назвав прізвища депутатів міськради, які відмовилися підтримати на своїй останній сесії пропозицію про громадські слухання, а нардеп Каплін заявив, що об’єднався з паном Шаповаловим, аби зупинити свого колегу – народного  депутата Костянтина Жеваго.

Ще, кого згадали у виступах, – губернатора Валерія Головка, якого разом з  нардепом  Жеваго обізвали щурами.

Підсумок гарячих промов – резолюція. Її приймали досить  швидко й зміст тут один – кременчужани просять, аби на тему Біланівського ГЗК поговорили ще у Верховній Раді. Мова про парламентські слухання,  на яких рішення ніхто не приймає й за це голосували підняттям рук одноголосно.

Про що кременчужанам розповісти забули?

Це заключна частина зібрання, яку не згадували й про яку не говорили. А мова ж тут про таке. Сьогодні, коли Біланівський ГЗК є тільки в проекті, смертність від онкологічних хвороб у нас  зашкалює. І підвищується вона не від того, що колись буде будуватися, а від того, що вже працює й чим ми дихаємо.

 А ще в причинах раку – вода, яку ми п’ємо, й продукти харчування, які їмо. Чим ми дихаємо? На це питання є відповідь. Для кременчужан  – це діюче виробництво у Комсомольську  та плюс свої заводи Північного промислового вузла. От саме ними ми і дихаємо.

Є друге питання – наша питна вода. Від кількості хлору, яка в ній є, не постраждають лише роботи. Бо все живе  від такої води і з таким її очищенням - помирає. І ці питання – перше й друге - якраз і знаходяться в руках наших нардепів, які замість того, щоб шукати вихід, проводять сьогодні громадські слухання. Однак громадськими слуханнями питну воду та повітря ще ніхто не очищував.

А щодо нових кар’єрів Жеваго – ПАТ «Біланівський ГЗК , то, швидше за все, у найближчі десять років він копати їх точно не буде. Причина -  занадто дорого вийде йому ця залізна руда й не буде прибутків. Нашому олігарху в цьому випадку простіше купити родовище в Австралії чи Південній Америці, що він з успіхом і робить.

От тільки наші проблеми з онкологічними хворобами  – розритими під Кременчуком кар’єрами, хвостосховищем Полтавського ГЗК,  ставком–випарником Кременчуцького НПЗ  і жахливою кременчуцькою питною водою - австралійці до нас вирішувати не приїдуть.

P.S. Дорогою додому репортер слухав діалог жінок, які теж поверталися з громадського обговорення. І говорили співрозмовниці у громадському транспорті про те, що скоро вибори й гроші заплатять, а ще вели розмову про те, де можна сьогодні заробити.  Репортер у розмову не втручався й про те, що такими громадськими слуханнями  вони вбивають і себе, і своїх дітей та онуків, – не казав.

О.Курилов

Теги: Біланівський ГЗКМісцеві вибори 2015

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

"Доки світло не згасне назавжди": Макс Кідрук у Кременчуці презентував новий роман 511 0
«Вікінг»: скрипаль-віртуоз Святослав Кондратів представив у Кременчуці нові композиції. ФОТО та ВІДЕО 156 0
Таємний код: романтичний концерт гурту «Бумбокс» відбувся в Кременчуці. ФОТО 267 0