Новини з 1996 року

Як вивезти дитину за кордон без згоди одного з батьків?

Валерія Макряшина 12 травня 2019 12:00 300 0

У співтоваристві «Я маю право» повідомили важливу інформацію для батьків, які хочуть виїхати з дітьми за кордон. Пост з інструкцією опублікований у Facebook співтовариства.

Ці зміни в законі дозволяють тимчасово виїхати з дитиною за кордон без обов’язкового отримання нотаріально посвідченої згоди іншого з батьків.

Нові правила стосуються виїзду дитини, чиї батьки розлучені чи проживають окремо, а один із них сплачує аліменти на дитину або заборгував за їх сплатою.

Метою такої поїздки повинні бути:

 - лікування;

-  навчання;

-  участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах і конкурсах, екологічних, технічних, художніх, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах;

 - оздоровлення та відпочинок.

У цій замітці розповідаємо порядок виїзду за кордон, якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає іншому батькові в побаченнях та спілкуванні з дитиною.

У такій ситуації не потрібно отримувати дозвіл іншого з батьків на виїзд дитини за кордон на термін до 1 місяця.

Також у співтоваристві розповіли, що саме треба для цього зробити:

1) Повідомте іншого з батьків про державу перебування, ціль і тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відомо місце його проживання;

2) Пред’явіть на кордоні копію рішення суду або органу опіки та піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

Працівники прикордонної служби можуть попросити вас пред’явити документи, що підтверджують підстави та строк перебування з дитиною за кордоном. Однак вимагати нотаріально завірену згоду на виїзд від іншого з батьків не мають права, пише «Знай».

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись