Новини з 1996 року

Як виглядатиме пам'ятник Небесній сотні та Героям АТО - так і не визначили

Юлія Билина 23 січня 2017 17:15 1600 0

Конкурс продовжили ще на два місяці. Є пропозиції встановити два різних пам'ятники, а також перенести місце меморіального комплексу ближче до центру.

Яким буде пам'ятник героям  Небесної сотні та учасникам АТО, сьогодні мусила визначити спеціальна комісія, створена мерією.

Однак думки розділилися й більшість запрошених активістів зійшлися на тому, що жоден із запропонованих ескізів не відображає тієї трагедії, яку довелося пережити нашому народу під час трагічних подій на Майдані, а також під час цієї неоголошеної війни з Росією, яку називають АТО.

На засіданні вже мали підвести підсумки 8-місячної роботи. Олександра Волощенко, головний архітектор міста, доповіла, що на конкурс свої ескізи подали три автори.

Присутні розглянули усі пропозиції. Кожен із авторів пропонував різні варіанти увічнення подвигу наших Героїв.
Так, Артем Гавриленко бачить пам'ятник у вигляді Герба - Тризуба, виконаного в граніті.

Митець подав кілька ескізів із прив'язкою до алеї в парку "Ювілейному", де зараз встановлено тимчасову композицію пам'яті полеглих на Донбасі воїнів.

 

 

Виконання може бути різним, принциповим залишається символіка - Тризуб як втілення соборності України.

 

Й Артем Гавриленко, й інші автори врахували ініціативу, яку проявили міські ковалі при встановленні тимчасового пам'ятника, тож ескізи були орієнтовані на збереження символічних мечів, що вже стоять у парку "Ювілейному".

Другий учасник конкурсу - Тарас Король запропонував в основу композиції пам'ятника покласти фігуру Архистратига Михаїла - символ захисту рідної землі. Вінчає колону також Тризуб.

 

Друга пам'ятна композиція демонструвала борця. Присутні висловилися, що монументальність ескізу дуже нагадує радянські часи.

 

Якщо ескізи двох перших авторів представила комісії головний архітектор, то третя учасниця - Оксана Бойко прийшла презентувати свою ідею особисто.

Художниця запропонувала підійти комплексно до ідеї вшанування воїнів, не лише встановивши сучасну модерністську композицію із етнічними мотивами, а й перебудувати клумби та встановити лайт-бокси зі скла, на яких розміщувати різноманітну історично-довідкову інформацію.

 

 

Саму ж скульптурну композицію Оксана Бойко пропонувала виконати в оригінальний спосіб: поєднавши вітражі з кольорового скла із металевими конструкціями.

В основу композиції було взято символічне дерево роду, біля якого встановлено фігури козака Мамая, враженого в серце побратимом-зрадником, а також дівчини-України. Вершину композиції мав вінчати Тризуб.

 

 

Активісти наполягали також на тому, що пам'ятник героям Небесної сотні варто було б встановлювати ближче до центру міста і тих місць, де відбувалися акції протестів під час Революції Гідності. Тож називалися місця на площі Перемоги (поблизу вишиванки), центральна алея Придніпровського парку, місце біля сучасного каменя-пам'ятника Жертвам більшовицьких репресій тощо.

Висловили й думку розділити дві ідеї - пам'ятник Небесній сотні та Героям АТО.

Поки що Юрій Гриценко, секретар міської ради, який головував на засіданні, погодився з ідеєю перенести дату остаточного підведення підсумків конкурсу на визначення ескіза майбутнього меморіального комплексу ще на два місяці. Щоб за цей час пошукати нові ідеї, які  задовольнили б усіх. Щодо місця встановлення пам'ятника ніякого рішення не приймали.

Теги: Історія Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Дартс, кавери і майстер-клас: кременчуцькі бібліотекарі вражали колег з усієї України. ФОТОрепортаж 513 0
У Кременчуцькому музеї показали 30-річні досягнення місцевих спортсменів. ФОТОрепортаж 990 0
Скромний і делікатний художник відкрив у Кременчуці виставку своїх робіт. ФОТО 3500 0