Новини з 1996 року

Як в Україні протидіють туберкульозу

Іона Харченко 23 березня 2019 10:40 164 0

Наразі в Україні зберігається тенденція до зниження захворюваності на нові випадки та рецидиви туберкульозу. Водночас щороку від туберкульозу помирають близько 3700 українців, щодня – близько 10 пацієнтів.

Хоча в останні роки фіксується певне покращення ситуації, Україна залишається однією з країн з найбільш тяжкою формою туберкульозу, лікування якої є більш тривалим, дорогим та менш ефективним. До того ж, за даними ВООЗ, близько 23% випадків захворювання в Україні не виявляються.

Для покращення ситуації із захворюванням Кабінет Міністрів розробив середньостроковий стратегічний документ – Загальнодержавну цільову програму протидії туберкульозу, яка наразі знаходиться на розгляді комітетів Верховної Ради. Про це повідомляє Урядовий портал.

«Загальнодержавна програма протидії туберкульозу, яку ми сьогодні обговорюємо, є не тільки документом, що формує напрямок та створює засади протитуберкульозної боротьби в країні, але й має бути частиною системи підзвітності виконання зобов'язань, які взяла на себе Україна під час Наради високого рівня Генасамблеї ООН у вересні 2018 року. Настав час починати впровадження цих зобов'язань щодо виявлення, лікування, подолання стигми по відношенню до людей з туберкульозом. Думаю, для цього дуже важливою є співпраця відповідальних урядових органів з громадянським суспільством, з парламентарями. Саме об'єднання наших спільних зусиль є тією рушійною силою, яка дасть змогу країні суттєво змінити ситуацію із захворюванням», – зазначив Сергій Кіраль, народний депутат, голова Парламентської платформи боротьби з туберкульозом.

Під час національного Круглого столу у Верховній Раді, який відбувся перед брифінгом із нагоди Світового дня боротьби з туберкульозом, народні депутати, керівники державних органів влади, міжнародні експерти, представники громадських та пацієнтських організацій обговорили ситуацію з туберкульозом у країні та зазначили, що вже третій рік Україна живе без чинної, затвердженої Парламентом, Загальнодержавної програми, що вкрай негативно відображається на ефективності протидії епідемії. Для нашої країни розв’язання цієї проблеми є питанням національної безпеки і потребує комплексного та міжгалузевого підходу на всіх рівнях.

«Ліквідація туберкульозу до 2030 року є спільним наміром усього людства. Наразі в Україні зберігається тенденція до зниження захворюваності на нові випадки та рецидиви туберкульозу. Минулого року їх кількість зменшилася на 800 у порівнянні з 2017 роком. Сьогодні Україна повністю фінансує закупівлю ліків від туберкульозу, а завдяки закупівлям через міжнародні організації нам вдалося збільшити їх кількість майже у 40 разів. Наприклад, препарат "Лінезолід" міжнародні організації минулого року закупили за $0,27, а МОЗ України у 2014 році цей же препарат купляв за $2,85», – розповіла доктор Уляна Супрун, в.о. Міністра охорони здоров`я України.

 

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись