Новини з 1996 року

Як відбувається закупівля автомобілів для потреб кременчуцьких комунальників

Ксенія Омельченко 25 квітня 2018 16:10 492 0

Інформацію про те, що таке конкуренція для кременчуцьких комунальників, оприлюднили активісти "Кремінь. Антикору"

Для прикладу взяли закупівлі, які проводили кременчуцькі комунальники у 2018 році, а точніше, ті, які стосуються придбання автомобілів.

Перший тендер – спеціалізований автомобіль з очікуваною вартістю 600 000 грн., замовник – КП "КПС ШРБУ";

другий тендер - спеціалізовані вантажо-пасажирські автомобілі з очікуваною вартістю 1 200 000 грн., замовник – КП "Благоустрій Кременчука".

Активісти зазначають, що очікувана вартість – це не сума, за яку купуватимуть товар; це грошовий поріг, з якого будуть розпочинатися торги (тобто аукціон) між учасниками закупівлі.

Так от, зазначені вище тендери були обрані для більш детального аналізу не шляхом "сліпого" відбору, у них є певні спільні риси.

Так, на першу закупівлю (де замовником було ШРБУ) прийшло мінімум необхідних учасників – ТОВ "Автодержпостач" та ТОВ "Радіал-Україна".

Згідно із системою YouControl, обидві фірми зареєстровані у Києві. Аукціон проходив таким чином. ТОВ "Радіал-Україна" ні на копійку не відхилилося від очікуваної вартості автомобіля і запропонувало 600 000 грн, тоді як ТОВ "Автодержпостач" виступило з меншою ціновою пропозицією – 556 460 грн, і саме з останньою фірмою був підписаний договір на поставку.

Друга закупівля (замовник - КП "Благоустрій Кременчука") пройшла за схожою схемою.

ТОВ "Радіал-Україна" знову ж таки (і як побачимо далі – типово у такій ситуації) встановлює свою цінову пропозицію на рівні очікуваної вартості – 1 200 000 грн. і жодним чином не збирається її знижувати, а ТОВ "Автодержпостач" запропонувало 1 112 920 грн і було визнано переможцем.

Тож спільні ознаки таких тендерів:

1) У закупівлях «конкурують» лише дві вказані вище фірми - ТОВ "Автодержпостач" та ТОВ "Радіал-Україна".

2) Протягом 3 раундів аукціону ніхто з учасників не відхиляється від своєї первинної пропозиції, а ТОВ "Радіал-Україна" встановлює максимально дозволену ціну.

Але, можливо, це лише збіг, і дії учасників торгів ніяк не пов’язані між собою.

Активісти наводять цікаву статистику за 2018 рік

Вказані вище фірми - ТОВ "Автодержпостач" та ТОВ "Радіал-Україна" - протягом 2018 року взяли участь (і лише удвох, "конкуруючи" між собою) у 19 тендерах в 11 областях України, в яких завжди вигравало ТОВ "Автодержпостач" (дані зібрані за допомогою модуля аналітики bi.prozorro).

Загальна сума очікуваної вартості по всіх закупівлях – 14 717 740 грн, загальна сума переможних пропозицій – 14 409 240 грн.

Відсоток економії бюджетних коштів по всіх 19 тендерах склав 2,09%. Більш детальна інформація буде зображена на графіку.

Таку тісну та вкрай прибуткову співпрацю двох підприємств уже проаналізували журналісти інтернет-видання "Наші Гроші":

"Старшим фахівцем збуту на підприємстві (тут - ТОВ «Автодержпостач») працює Ірина Свенцицька. Особа з таким ПІП була помічником нардепа минулого скликання від Партії регіонів Василя Полякова, якого пов’язують з автомобільним ТОВ "Група компаній “АІС”".

Засновником фірми "Радіал-Україна" є ТОВ "Гармонія" харків’янина Владислава Кулікова. "Гармонія" раніше була прописана в Києві по пров. Балтійському, 20 разом із ТОВ "Група компаній “АІС” ". 

За даним фактом представники ГО «Кременчуцький антикорупційний центр» обіцяють звернутися до відповідних контролюючих органів.

Зазначимо, що це вже друге розслідування "Кремінь.Антикору" діяльності комунального підприємства «КПС ШРБУ». Минулого разу активістів зацікавив нещодавній аукціон підприємства на закупівлю бітумної емульсії, яку будуть використовувати під час ремонту доріг. 

Читайте також: З Кременчука у Кременчук дорожче, ніж до Харкова: про держзакупівлі парку "Крюківський"

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись