Новини з 1996 року

Як у Кременчуці пройшли «Дні мусульманської культури»

Едера Бедьо 25 серпня 2015 12:25 797 0

У Кременчуці з 20 по 23 серпня за підтримки ГО «Культурний діалог» проходили «Дні мусульманської культури». Мета такої акціє - розповісти про мусульман та розвіяти найпоширеніші стереотипи, пов’язані з їхнім життя та сприйняттям як послідовників ісламу. Усі заходи відбувалися у відділі мистецтв Центральної бібліотеки для дорослих імені Максима Горького, що знаходиться на вул. Щорса.

Одним із найяскравіших та найзахоплюючих став останній день, який був присвячений родинній творчості. Розповіла зацікавленим у мусульманській культурі про особливості одягу, зокрема жіночого, взуття та аксесуарів Аліме Салієва. Так вона зазначила, що у жінки може бути відкрите лише обличчя, зап’ястя рук, долоні та пальці. Одяг надзвичайно різноманітний, кольоровий, але обов’язково із натуральної тканини (бавовна, льон, шовк), натомість чоловікам носити шовковий одяг не можна, як і носити прикраси із золота. Деякі звичаї, пояснюють члени мусульманської релігійної громади «Іслам», вже важко пояснити, адже вони виникали і шанувалися протягом багатьох століть. Запитавши про взуття на підборах, дізналися: «Якщо таке взуття змінює ходу жінки або вона взуває їх з метою привабити чи спокусити чоловіка, то цього не можна робити, а якщо це заради зручності або здоров’я (не всі ж можуть ходити у взутті з рівною підошвою), то це дозволяється. Ставлення до аксесуарів приблизно таке ж: прикрашати себе не варто, якщо ви маєте якісь недобрі наміри. Згодом Аліме продемонструвала чи не найважливіший елемент гардеробу мусульманської жінки – хустку. Тож усі учасники лекції спостерігали за варіантами зав’язування хиджабу, а згодом і його прикрашання. Виявилось, що методів зав’язування хиджабу безліч, а сьогодні показали лише найпоширеніші.

Далі Аліє Кандієва розпочала майстер-клас із малювання хною, попередньо розказавши, що мехенді існує в різних культурах, кожна з яких має певні особливості. Так у мусульманському мехенді немає зображення істот, натомість приголомшливе різноманіття орнаментів та абстракцій. Варто зазначити, що 23 серпня на цей захід завітали також хлопці, які згодом вирушили вивчати основи алфавіту мусульман.

Завершилися «Дні мусульманської культури» пропозицією спробувати зав’язати хиджаб та залишити малюнок хною на своєму тілі.

Раніше ГО «Культурний діалог» уже проводила «Дні єврейської культури».

Едера Бедьо

Теги: Культура Кременчука

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись