Новини з 1996 року

Як у Кременчуці пиляють бюджетні гроші на будівництві. Повідомлення поліції

Олександр Курилов 20 лютого 2019 16:23 579 0

Спеціальний підрозділ високопоставлених чинів поліції Полтави візьме на тимчасове вивчення фінансові документи кременчуцьких будівельників, які в нас укладають плитку й при цьому завищують вартість виконаних робіт на сотні тисяч гривень.

А будівельник, документи якого вивчатимуть, тільки один – сумновідомий наш кременчужанин і головний підрядник нашого мера Віталія Малецького - Сергій Галата.

Це одне з судових засідань лютого 2019 й  прийняті ухвали Октябрського районного суду Полтави стосовно кримінальних кременчуцьких справ нашого міськвиконкому. 

Зокрема, справа має номер № 12018170000000202 від 07.03.2018 року й відкрита за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України. Якщо точніше, то стаття 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Мова в цьому випадку про необхідність тимчасового доступу до речей та документів, які перебувають у володінні Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області, а саме до оригіналів матеріалів облікової справи (реєстраційних та статутних документів) ТОВ "Легбудпроект"  за період діяльності товариства з 01.01.2018 по теперішній час.

Далі ж - про саме пояснення, після якого наш мер Віталій Малецький мав би почервоніти.

«Клопотання обґрунтоване тим, що, згідно з наявною оперативною інформацією, наданою працівниками УЗЕ в Полтавській області ДЗЕ Національної поліції України, посадові особи Кременчуцької міської ради, а саме: міський голова м. Кременчука з начальником управління житлово-комунального господарства Кременчуцької міської ради та ОСОБА_3 (який є фактичним власником ПП "Будівельний дім Будівництво", ТОВ "Легбудпроект", ПП "Будмонтажпроект-17") проводять ремонтно-будівельні роботи за бюджетні кошти на території м. Кременчука, розробили злочинну схему з отримання неправомірної вигоди та розкрадання бюджетних грошових коштів.

У СУ ГУНП в Полтавській області знаходиться кримінальне провадження № 12018170000000202, яке занесене до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань 07.03.2018 з правовою кваліфікацією ч. 3 ст. 191 КК України за фактом привласнення чужого майна шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Розкрадання здійснювалось шляхом внесення недостовірних відомостей до актів приймання виконаних робіт форми КБ-2в щодо обсягів фактично виконаних робіт, поставлених товарів, використаної техніки та завищення їх вартості. В подальшому вищевказані посадові особи отримували від суб'єктів господарювання конвертовані готівкові грошові кошти в якості неправомірної вигоди за надане бюджетне фінансування по укладених договорах.

За результатами планової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності КВП "Кременчуцьке міське управління капітального будівництва" встановлено, що за період з 01.03.2014 по 31.05.2017 за проведені ремонтно-будівельні роботи на розрахункові рахунки ПП "Будівельний дім "Будівництво" проведено перерахування на загальну суму 1 707 605, 52 грн.

У ході ревізії правильності визначення сум прямих витрат встановлено, що підрядником ПП "Будівельний дім "Будівництво" при взаєморозрахунках з КВП "Кременчуцьке міське управління капітального будівництва" у 2016 році до актів приймання виконаних будівельних робіт ф. Кб-2в враховано витрати:

- на будівельні матеріали та конструкції в загальній сумі 1 147 989,58 гривень (5%);

- на використання будівельних машин та механізмів у загальній сумі 240 559, 45 гривень (5%).

При цьому під час проведення ревізії встановлено, що будь-які документи, які підтверджували б витрати на придбання будівельних матеріалів у сумі 739 891,44 грн (з 5%) та витрати з використання будівельних машин та механізмів у сумі 36 172,75 грн (з 5%), враховані до актів ф. Кб-2в, відсутні», - така мотивувальна частина судової ухвали про тимчасове вилучення документів.

Вишенька на цьому бюджетному торті з тексту судової ухвали така:

"Під час аналізу додатків №5 до декларації з ПДВ: ПП "Будівельний дім Будівництво", ТОВ "Легбудпроект"; ПП "Будмонтажпроект-17"; ТОВ НВП "Промтехснаб Кременчук"; ТОВ "Дизайн Комфорт"; ПП "Гасвел"; ПП "Енергобудеко"; ТОВ "Постачпромбуд" встановлено, що основні роботи, які проводять підприємства, підконтрольні ОСОБА_3 (Сергію Галаті - авт), за бюджетні кошти, - це укладання плитки на території м. Кременчука з метою завищення вартості піску, щебеню, плитки та виконаних обсягів робіт посадові особи вищевказаних підприємств з метою привласнення бюджетних грошових коштів вносять недостовірні відомості до офіційних бухгалтерських документів про нібито надані один одному послуги, поставлені товари та виконані роботи.

У сукупності з іншими доказами є підстави вважати про вчинення розтрати бюджетних коштів службовими особами комунального виробничого підприємства Кременчуцького міського управління капітального будівництва".

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Поет, співак та художник: Кременчук вшанував пам'ять Тараса Григоровича Шевченка. ФОТОрепортаж 1243 0
Кременчуцький майстер, відомий на всю країну: коваль Геннадій Сметанко з виставкою в Кривому Розі. ФОТО 1901 0
Дитячі посмішки, спів і танці – найкращий подарунок: як в МПК вітали жінок з 8 Березня. ФОТОрепортаж 2412 0