Новини з 1996 року

Як у жовтні зміняться ціни на овочі борщового набору

Ксенія Омельченко 30 вересня 2018 10:20 575 0

У жовтні ціни на овочі борщового набору змінюватимуться різноспрямовано: цибуля та морква дешевшатимуть, картопля та капуста дорожчатимуть, а ціна буряка лишиться незмінною.

Про це повідомляє директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.
 

“У жовтні ми побачимо зовсім різні тенденції. Щось буде зростати, щось падати. Єдиної тенденції не буде з різних причин: брак овочів хорошої якості, погодні умови тощо”, — сказав Дорошенко.
 

Як уточнив експерт, ціна на цибулю лише за останній тиждень зросла на 50%. Це означає, що ціна на неї все ж таки почне сповзати вниз у жовтні, приблизно на 20-25%. Хоча потім знову піде вгору.

За його словами, у жовтні також, імовірно, зростатиме ціна на картоплю відсотків на 5%. Ціна на капусту також потроху збільшуватиметься. При цьому ціна на буряк лишиться на попередньому рівні, хоча можливі незначні коливання як у бік збільшення, так і зменшення.

За прогнозом Дорошенка, морква також має подешевшати, оскільки зараз відбулося зростання ціни через те, що був певний її дефіцит.
 

“Але вона ще є на полях. Через дощі її не могли збирати у повному обсязі, тому був штучний дефіцит через погодні умови. З іншого боку, наразі практично зібрані середні сорти моркви, а будуть ще пізні. Тоді й зможемо оцінити, скільки взагалі зібрано моркви, і таким чином ціна почне формуватися більш стабільно”, — додав експерт.
 

При цьому, як передбачає він, усі інші овочі в жовтні значно подорожчають: кабачки, баклажани, солодкий перець, помідори, огірки.
 

“Кабачки можуть подорожчати в 10-15 разів порівняно з літніми цінами. Адже вітчизняного вже немає і ми починаємо імпортувати”, — пояснив Дорошенко.

 

 

Поділитися з друзями

Коментарі

Для того, щоб залишити коментар, вам необхідно авторизуватись

Кременчук став містом, в якому Україна та Казахстан міцно закріпили свої відносини. ФОТОрепортаж 511 0
Яким ти був, Кременчук? Фотографії старого міста, якого ми не знали. ФОТО 643 0
У Кременчуці Хеловін провели «з вітерцем», і дощ цьому аж ніяк не завадив. ФОТОрепортаж 1135 0